Krzepice

Start eliminacji do mistrzostw Polski

Zawodnik Wojownika Kłobuck Kacper Psuj (z prawej) podczas walki.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

TAEKWON-DO ITF. W sobotę 19 marca w hali krzepickiego gimnazjum, pod patronatem burmistrza Krzepic Krystiana Kotyni, odbył się I Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Makroregionu Śląskiego i Małopolskiego, którego organizatorem był ULKS Orient Kłobuck. W klasyfikacji medalowej drugie miejsce wywalczyli podopieczni Artura Osuchowskiego z kłobuckiego Wojownika

W trakcie weryfikacji ogólnopolskich eliminacji juniorów i juniorów młodszych (waga, losowanie) został przeprowadzony turniej „Taekwon-Do Cup” dla przedszkolaków, skrzatów, kadetów i młodzików, w którym rywalizowało ponad 150 zawodników reprezentujących dziewięć klubów. W klasyfikacji medalowej „Taekwon-Do Cup” triumfował KS Dragon Janów przed KS-em Wojownik Kłobuck oraz Spartą Wrzosowa. Na czwartym miejscu został sklasyfikowany gospodarz turnieju, czyli kłobucki Orient.
Po turnieju najmłodszych adeptów taekwon-do do rywalizacji przystąpili juniorzy i juniorzy młodsi. W pierwszych eliminacjach wystartowało ponad stu zawodników i zawodniczek reprezentujących 11 klubów: Krakowska Akademia Taekwon-Do, Nowosądecki Klub Taekwon-Do, Dragon Janów (sekcje: Częstochowa, Olsztyn, Koniecpol i Janów), Dragon Janów (sekcja: Bielsko-Biała), Sparta Wrzosowa, Częstochowska Akademia Taekwon-Do, Sonso Bytom, Feniks-Arete Rybnik, Fighter Rybnik, Klub Taekwon-Do Świętochłowice oraz Wojownik i Orient Kłobuck. W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął ponownie Dragon Janów, wyprzedzając kłobuckich Wojowników oraz Fightera TKM Rybnik.
Medale dla Orientu Kłobuck wywalczyli wśród juniorów: złoty – Patryk Zawisza (walki kat. +70 kg), srebrne – Krystian Zeiler (walki kat. +70 kg) i Bartosz Bujak (walki 70 kg), wśród juniorów młodszych: brązowy – Konrad Sitek (walki 58 kg).
– Na turnieju „Taekwon-Do Cup” najmłodsi reprezentanci naszego klubu wywalczyli łącznie 4 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali, zajmując znakomite drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ponadto Szymon Bugaj, zdobywając dwa złote medale, został najlepszym zawodnikiem swojej kategorii wiekowej. Wśród juniorów i juniorów młodszych zaliczyliśmy jakościowo najlepszy start w historii. Nigdy nie prezentowaliśmy tak równej formy w walkach. Dziewczyny i chłopcy walczyli rewelacyjnie. W eliminacjach do mistrzostw Polski zdobyliśmy łącznie 10 złotych, 1 srebrny i 9 brązowych medali. Kacper Psuj wraz z Krzysztofem Wąchałą (który wywalczył dwa złote i jeden brązowy medal) został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. I tym razem moi podopieczni stanęli na drugim miejscu podium, za wielkim Dragonem Janów – podsumowuje niezwykle udany występ swoich podopiecznych szkoleniowiec kłobuckiego Wojownika Artur Osuchowski.
II Turniej Eliminacyjny odbędzie się w kwietniu, w Olsztynie k. Częstochowy. Natomiast Mistrzostwa Polski Juniorów zostaną przeprowadzone w maju, w Kłobucku, a juniorów młodszych w Nowej Rudzie-Słupcu. (Sas)