Kłobuck

Kłobuckie szkoły z boiskami

Szkoła Podstawowa nr 1 nie miała w ogóle boiska sportowego.
MAGDALENA KURZAK
Kłobuckie szkoły z boiskami

SPORT. Choć początkowo w tym roku planowano budowę boiska sportowego tylko przy Szkole Podstawowej nr 2 – miasto zdecydowało, że również przy Szkole Podstawowej nr 1 powstanie nowe boisko sportowe, o które placówka walczyła od wielu lat

Przetarg na budowę boiska sportowego przy SP nr 2 został już rozstrzygnięty. Koszt jego budowy zamknie się w kwocie 536 tys. zł.
– Budowa boiska wyniesie 309 tys. zł, reszta kwoty zostanie przeznaczona na odwodnienie terenu – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz.
Boisko było warunkowo dopuszczone do użytku do końca tego roku szkolnego, później miało zostać zamknięte, a wraz z tym zamknięty miał być dostęp do wejścia do szkoły.
Miło zaskoczeni mogą być również uczniowie i kadra pedagogiczna SP nr 1, bo choć miasto nie miało w tym roku w planie budowy boiska przy tej placówce – to jednak ono powstanie. Przypomnijmy: jest to jedyna szkoła w Kłobucku, która nie posiadała w ogóle boiska. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice uczęszczających do niej dzieci od wielu lat walczyli o jego powstanie. Obecnie przygotowywana jest specyfikacja przetargowa. Kosztorys inwestycji przy jedynce to 1,2 mln zł. Zakrzewski przyznaje, że jest to niemała kwota.
– Ze względu na nierówność terenu trzeba będzie przeprowadzić wiele prac ziemnych. Liczę jednak, że po przetargu finalna kwota będzie niższa – dodaje burmistrz, podkreślając, że budowa boiska przy SP nr 1 była od początku jego priorytetem i gdy tylko pojawiły się pieniądze z oszczędności, zdecydował się na zainwestowanie ich właśnie w tej szkole.
Realizacja obu inwestycji rozpocznie się wraz z zakończeniem roku szkolnego i potrwa do 1 września. W przyszłym roku zaplanowano budowę kolejnego boiska wielofunkcyjnego, tym razem w Libidzy. (mag)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024