Krzepice

Znawcy dzieł Sienkiewicza

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych triumfowali goście z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.
ZS KRZEPICE
Znawcy dzieł Sienkiewicza

KONKURS. Pod hasłem „Sienkiewicz czytany być musi” 14 kwietnia w Zespole Szkół w Krzepicach odbył się po raz pierwszy Powiatowy Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Czytelniczy

Pomysł na turniej i jego tematyka – dzieła autora słynnej Trylogii – pozostają w związku z trwającym właśnie Rokiem Sienkiewicza. Rywalizacji honorowo patronował u nas starosta kłobucki, a starostwo ufundowało również nagrody dla zwycięskich drużyn.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie gimnazjów z Opatowa, Parzymiech, Panek, Starokrzepic, Krzepic, Wręczycy Wielkiej, Kamyka oraz z Rudnik, a także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych: kłobuckich zespołów szkół nr 2 i 3 oraz Zespołu Szkół w Krzepicach.
– Konkurs miał charakter turnieju sprawdzającego znajomość treści „Krzyżaków” i „Quo vadis”. O wygranej decydowały również refleks i szybkość zgłaszających się drużyn – kreśli ramy rywalizacji Marta Kałwak, nauczyciel bibliotekarz z krzepickiej szkoły. – Zmagania miały innowacyjny charakter, przebiegały więc w sposób dynamiczny, wymagały skupienia i elastyczności zarówno od organizatorów, jak i uczestników – dodaje.
Najlepszymi miejscami w konkursie podzieliły się drużyny z Kłobucka i z Krzepic. W gronie gimnazjalistów najlepsi „z Sienkiewicza” okazali się uczniowie z Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowali przedstawiciele Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.
Nagrody w konkursie były dobrane do jego tematyki. Bony na zakup książek i artykułów papierniczych wręczyła laureatom naczelnik powiatowego wydziału edukacji Joanna Kulejewska. (jar)

SKŁAD ZWYCIĘSKICH DRUŻYN
Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach: Karolina Kołecka, Katarzyna Przygoda, Katarzyna Grzelińska, Łukasz Kotasiński.
Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku: Szymon Ujma, Natalia Pyzik, Mateusz Żurek, Agnieszka Zychla.

Galeria:

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024