Powiat, klasa okręgowa

Konrad Gołoś piłkarzem Amatora Golce

W powiatowych derbach Klub Sportowy z Panek 6:0 (2:0) pokonał Huragan Jezioro. Przy piłce Bartosz Smorąg (Huragan).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Konrad Gołoś piłkarzem Amatora Golce

PIŁKA NOŻNA. XXII kolejka zakończyła rundę zasadniczą częstochowskiej klasy okręgowej. Rywalizujące dotychczas w dwóch 12-zespołowych grupach drużyny zostały podzielone na trzy nowe 8-zespołowe podgrupy: mistrzowską (I-IV miejsce w grupach I i II) oraz dwie podgrupy spadkowe. Wygrana Unii Kalety (zwycięska bramka Adriana Golca w 92. minucie) w Koszęcinie z lubliniecką Spartą, przy równoczesnej wyjazdowej porażce Warty Mstów ze Skrą II Częstochowa, spowodowała, że w grupie mistrzowskiej zagrają podopieczni Sebastiana Lebka

Stanisław Wrzesiński

Mimo wyjazdowej porażki po dwóch bramkach Oskara Korbeli 0:2 (0:1) z częstochowską Victorią najlepszą drużyną grupy pierwszej rundy zasadniczej pozostali piłkarze Pogoni Kamyk. W grupie drugiej Lotnik Kościelec w XXII kolejce 3:3 (1:1) zremisował z Liswartą Krzepice, która dzięki wywalczonemu punktowi pozostała na ósmym miejscu w tabeli. W grupie mistrzowskiej zagra również KS Panki, który w powiatowych derbach 6:0 (trzy bramki Tomasza Pasieki) pokonał grający od 14. minuty w osłabieniu (czerwona kartka dla Patryka Belecia) Huragan Jezioro. Kolejna przegrana przedostatniego w tabeli tej grupy Orła Psary/Babienica z wiceliderem Płomieniem Kuźnica Marianowa 0:3 (0:0) spowodowała dymisję Mirosława Siei. Jego następcą został związany w niedalekiej przeszłości z Huraganem Jezioro i Ruchem Kochanowice Ignacy Młynarczyk.
Trzykrotny reprezentant Polski, Konrad Gołoś, który w polskiej ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa, Wisły Karków oraz Górnika Zabrze rozegrał 82 ligowe spotkania, został nowym piłkarzem Amatora Golce. 33-letni Gołoś, grający na pozycji pomocnika, ostatnio był związany z występującym w IV lidze małopolskiej Orłem Piaski Wielkie.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek klasy okręgowej w rundzie finałowej, która potrwa od 7 maja do 18 czerwca, każda z drużyn trzech podgrup rozegra siedem spotkań (dwa ostatnie terminy są obligatoryjne). Po zakończeniu rundy zasadniczej, a przed przystąpieniem do rundy finałowej uwzględnia się połowę zdobytych przez każdy zespół punktów w rundzie zasadniczej (np. 44 pkt w rundzie zasadniczej KS-u Panki = 22 pkt przed rundą finałową). W przypadku uzyskania nieparzystej liczby punktów w rundzie zasadniczej uwzględnia się połowę zdobytych punktów w rundzie zasadniczej z zaokrągleniem w górę o 0,5 pkt (np. 47 pkt Pogoni Kamyk w rundzie zasadniczej = 23,5 pkt + 0,5 pkt = 24 pkt przed rundą finałową). Najlepsza drużyna podgrupy mistrzowskiej uzyska awans do IV ligi śląskiej, a zespoły, które w podgrupach spadkowych I i II zajmą 7. i 8. miejsce, zostaną zdegradowane do A klasy.

Szczegółowe wyniki oraz aktualny stan tabel w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019