Miedźno

Nie podoba mu się, że utwardzili pobocze

Gmina remontem drogi nie dogodziła panu Hudaszkowi. Ale, jak twierdzą w urzędzie, tylko jemu jednemu.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nie podoba mu się, że utwardzili pobocze

SKARGA. Jeden z mieszkańców Miedźna poskarżył nam się na sposób, w jaki wykonano utwardzenie drogi w tej części wsi, gdzie on mieszka. Co na to gminni urzędnicy?

Jarosław Jędrysiak

To już nie pierwsze zastrzeżenia, które Kazimierz Hudaszek zgłasza nam w stosunku do dróg w pobliżu miejsca, w którym mieszka. Tym razem chodzi mu o ulicę Władysława Łokietka. Jeszcze zimą miał pretensje, że nie dokończono tu naprawy nawierzchni, nie uzupełniając grubych kamieni mniejszymi. Nim zdążyliśmy w okresie świątecznym podjąć temat, drogę poprawiono – po prostu na pewien czas prace zablokowała nieodpowiednia aura.
Teraz mieszkaniec Miedźna zgłasza zastrzeżenia co do sposobu, w jaki wykonano utwardzenie nawierzchni drogi. Prezentuje nam obszerne pismo, w którym komentuje, jakie powinności mają wobec obywatela urzędnicy i jak to wszystko powinno działać w demokratycznym kraju. Nadmienia też, w czym leży istota jego skargi. To samo relacjonuje ustnie w redakcji.
– Niepotrzebnie utwardzono pobocze drogi. Trzeba było utwardzić samą drogę, a pobocze zostawić takie, jak było. Jak idę tam z koniem, to on powinien iść po miękkim poboczu, a nie utwardzonym. Lepiej się chodzi z koniem po miękkim poboczu, a nie po kamieniach – mówi Hudaszek.
Zwykle mieszkańcy są tym bardziej zadowoleni, im większy jest zakres inwestycji, którą gmina realizuje w ich interesie. Dotyczy to oczywiście także dróg. Czemu więc tu utwardzenie pobocza miałoby być czymś złym? Na tę wątpliwość nasz rozmówca dorzuca jeszcze jeden argument.
– Można było ten materiał z pobocza wykorzystać gdzie indziej, na inną drogę. Po co tracić go tutaj i niepotrzebnie utwardzać pobocze drogi? Tak się przejada środki i fundusze gminne. Nie ma tego nigdzie indziej w całej wsi – uważa mieszkaniec Miedźna.
Wątpliwości mieszkańca relacjonujemy władzom gminy Miedźno. Jak się tam dowiadujemy, nasz rozmówca to częsty gość urzędu gminy. Często przychodzi z różnorodnymi sprawami, skargami.
– Jesteśmy tu od tego, żeby każdego obywatela przyjąć, wysłuchać. Niezależnie od tego, jak często przychodzi i z jakimi sprawami dotyczącymi gminy – mówi sekretarz Agnieszka Związek.
Jak to jest więc z tą konkretną sprawą utwardzonego pobocza? W piśmie, które mieszkaniec otrzymał i okazał nam w redakcji, zawarta jest odpowiedź dość lakoniczna, świadcząca przede wszystkim o przyjęciu do wiadomości zgłoszonych zastrzeżeń.
Okazuje się, że nie tylko nam wydały się nieco dziwne pretensje o utwardzenie pobocza drogi.
– Ta droga została wykonana prawidłowo i jednocześnie zgodnie z wnioskami i oczekiwaniami większości korzystających z niej mieszkańców. Również w zakresie utwardzenia jej pobocza. Po prostu sami mieszkańcy prosili nas o to, aby drogę naprawić i aby zrobić to solidnie, właśnie w taki sposób. A my kierujemy się w tym przypadku opinią i oczekiwaniami większości mieszkańców – mówi sekretarz gminy. – Jeśli chodzi o odmienne stanowisko jednego mieszkańca, to przyjęliśmy je do wiadomości. Ale w zasadzie nie będziemy się do niego szczegółowo odnosić – dodaje.
Przy ulicy Łokietka pozostanie więc utwardzone pobocze. Bo, jak mówią w urzędzie, spełnia ono oczekiwania większości korzystających z drogi. Najwyraźniej więc koń pana Hudaszka – albo po prostu on sam – będzie się musiał jakoś przyzwyczaić.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023