Kłobuck, Częstochowa

Z „Jedynki” na Paradę Postaci Literackich

Uczniowie z Kłobucka przeszli główną aleją Częstochowy przebrani za postacie literackie.
SP NR 1 KŁOBUCK
Z „Jedynki” na Paradę Postaci Literackich

PARADA. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku aktywnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

W Częstochowie odbyła się Parada Postaci Literackich, na którą zaproszono szkoły i przedszkola z regionu. W gronie uczestników znalazła się też kłobucka „Jedynka” – i jej uczniowie. Podczas parady młodzi czytelnicy z naszego powiatowego miasta maszerowali z tarczą swej szkoły, w przebraniach bohaterów znanych książek. Można więc było wypatrzyć wśród nich Kopciuszka, Calineczkę, Pippi, Czerwonego Kapturka, Dziewczynkę z Zapałkami, ale także Harry’ego Pottera i wiele innych postaci baśniowych obecnych w książkach dla dzieci.
– Parada przeszła spod Parku Jasnogórskiego na plac Biegańskiego, gdzie uczestnicy zostali powitani i zapoznani z ideą Światowego Dnia Książki. Wesołe spotkanie urozmaiciło wspólne śpiewanie piosenek o książkach i czytaniu – opowiada Iwona Sowula, pierwsza z opiekunek uczniowskiego wyjazdu na paradę.
– Największe emocje wywołały konkursy na najpiękniejszą postać literacką i na najciekawsze hasło promujące czytelnictwo. Dwie uczennice naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w konkurencji na najpiękniejsze przebranie. Obie wcieliły się w bohaterki „Alicji w Krainie Czarów”: Ola Mostowska wystąpiła jako Królowa Kier, a Oliwia Ploch jako Szalony Kapelusznik – dodaje druga z opiekunek, Lidia Lisowska-Sukiennik.
Uczniowie „Jedynki” uczestniczyli w takiej wyjątkowej paradzie po raz pierwszy. Jak się dowiadujemy, już postanowili, aby za rok znów pojechać do Częstochowy i wspólnie z rówieśnikami z innych szkół cieszyć się swą pasją czytania. (jar)

Galeria:

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Częstochowa

Kierowca ABX ma koronawirusa

Ewa Chojnacka24 lipca 2020

Zabrali dzieci do teatru

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2019

Wiemy, kim jest matka martwego noworodka

Jarosław Jędrysiak13 sierpnia 2017

III-ligowy debiut Kacpra Wierusa

Stanisław Wrzesiński27 czerwca 2017

Dni Sportu z Tomaszem Majewskim

Redakcja22 listopada 2016