Kłobuck

Przepędzili Nowaka z ZOZ-u

Marian Nowak kłobucką służbą zdrowia zarządzał od 13 lat. Po wygranym konkursie na dyrektora częstochowskiego pogotowia odchodzi z niej w bardzo złej atmosferze.
ARCH.
Przepędzili Nowaka z ZOZ-u

Po wielomiesięcznych przepychankach z zarządem powiatu Marian Nowak odchodzi z kłobuckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Z początkiem czerwca pokieruje częstochowskim pogotowiem. – Skutecznie doprowadzili, abym odszedł sam – mówi dyrektor

Magdalena Kurzak

Choć zarząd powiatu kłobuckiego do dzisiaj nie potwierdza, jakoby między Marianem Nowakiem a dyrekcją ZOZ był jakikolwiek konflikt, to wiadomo, że przepychanki między nowym zarządem PSL a kierownictwem kłobuckiego ZOZ trwały w zasadzie od początku objęcia władzy przez partię „zielonych” – czyli przez 1,5 roku.

Chcieli głowy Łacnej
Powszechnie wiadomo, że powiatowe porozumienie PSL–SLD, na mocy którego Krzysztof Nowak (SLD) wszedł do zarządu powiatu, jest fikcją. W powiecie rządzi wyłącznie PSL, które w ostatnich wyborach samorządowych uzyskało zdolność do samodzielnego sprawowania władzy. Dlatego jedyny lewicowy członek zarządu niewiele miał do powiedzenia w sprawie obsady dyrektorskiej w ZOZ. Początkowo ludowcy chcieli pozbyć się ze stanowiska tylko jego wicedyrektorki – Gabrieli Łacnej (SLD). Zarząd nie mógł jej jednak zwolnić – mógł to zrobić jedynie bezpośredni przełożony, czyli Marian Nowak. No i tutaj zaczęły się schody, bo ten zrobić tego nie chciał.

Czytaj więcej w najbliższym, piątkowym numerze GK lub na e-wydaniu.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024