Pod naszym patronatem

Rodzinne bieganie w Złochowicach

Masowa impreza biegowa jest częścią rozpoczynającego się o godz. 14.30 rodzinnego festynu o charakterze rekreacyjno-sportowo-artystycznym.
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FLICKR.COM
Rodzinne bieganie w Złochowicach

IMPREZA BIEGOWA. W niedzielę 29 maja (początek o godz. 17.45) na trasach biegowych wokół Szkoły Podstawowej w Złochowicach odbędą się XII Przełajowe Biegi Familijne pod hasłem „Biegać każdy może”

Masowa impreza biegowa jest częścią rozpoczynającego się o godz. 14.30 rodzinnego festynu o charakterze rekreacyjno-sportowo-artystycznym. Zaplanowano dziesięć biegów: przedszkolaka, dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 800 metrów (nawierzchnia trawiasta i asfaltowa) oraz bieg główny na 1 km (start o godz. 19.00, nawierzchnia asfaltowa). Najlepsi w poszczególnych biegach otrzymają puchary, statuetki, medale i dyplomy. W biegu głównym (trzy kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn) każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Pamiątkowy puchar otrzyma również najlepszy biegacz z miejscowości Złochowice. Zgłoszenia do biegów przedszkolaka oraz dzieci i młodzieży (w godz. 15.00-17.45) oraz biegu głównego (w godz. 15.00-18.45) będą przyjmowane w dniu imprezy na boisku sportowym Szkoły Podstawowej w Złochowicach.

Atrakcje na festynie
Środowiskowy niedzielny festyn na placu przy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej rozpocznie (godz. 15.00) występ Orkiestry Dętej OSP Złochowice i zespołu muzycznego SP Złochowice. W części artystycznej ponadto zaprezentuje się zespół śpiewaczy miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz uczniowie kl. 0-VI z SP Złochowice. Festynowi towarzyszyć będzie również parada motocykli (Klub Miłośników Motocykli „Dragon”). O 20.30 rozpoczną się emocjonujące sportowe konkurencje rodzinne (rzut torebką i stringami na odległość) z nagrodami. Nie zabraknie również licytacji, loterii fantowej, wesołego miasteczka, dmuchanych zamków czy kawiarenki i obficie zaopatrzonego bufetu. Organizatorami cieszącego się od wielu lat dużym zainteresowaniem mieszkańców Złochowic, gminy Opatów oraz powiatu kłobuckiego środowiskowego rodzinnego festynu są rada rodziców, Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Złochowicach. Patronat honorowy nad imprezą biegową objął Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak, a patronat prasowy „Gazeta Kłobucka”. (Sas)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pod naszym patronatem

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Pod naszym patronatem

Zaczynają się Dni Długoszowskie

Jarosław Jędrysiak9 września 2020

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA ZIEMI KŁOBUCKIEJ

Ewa Chojnacka5 września 2019

KONKURS LITERACKI – SENSACYJNY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka3 września 2019

Zagrają w carcassonne – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka3 września 2019

V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka27 lipca 2019

Serdecznie zapraszamy – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka18 lipca 2019