Opatów

Będzie taniej za śmieci

Wójt zapowiada obniżkę opłat za śmieci, które pobierane są od mieszkańców gminy.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będzie taniej za śmieci

FINANSE. Po korzystnie rozstrzygniętym przetargu na odbiór śmieci wójt Sośniak zapowiada obniżkę opłaty pobieranej od mieszkańców. Podstawowe pytania to: od kiedy i o ile?

Przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców gmina ogłosiła w kwietniu i teraz jest już po jego korzystnym rozstrzygnięciu.
– Wygrała firma Remondis z ceną, która pozwala nam dość optymistycznie patrzeć na koszty obsługi całej gospodarki komunalnej, bo jest to o około 20 procent taniej niż dotychczas – informował Bogdan Sośniak podczas ubiegłotygodniowej wtorkowej sesji.
Szczególnie istotna z punktu widzenia mieszkańców gminy jest zapowiedź, że w ślad za mniejszymi kosztami odbioru odpadów z gminy pójdzie też obniżka cen płaconych przez gospodarstwa domowe.
– Od czwartego kwartału możemy się przymierzyć do zmiany opłat pobieranych od mieszkańców – zapowiedział wójt gminy Opatów.
Mamy więc odpowiedź na pytanie o spodziewany termin obniżki opłat za śmieci. Oczywiście propozycję musi wcześniej zaakceptować rada gminy. W stosownej uchwale zostaną też określone nowe stawki. Jakie – tego wójt na razie nie sprecyzował.
Bez zmian pozostaną natomiast szczegóły techniczne związane z odbiorem śmieci. Nadal będą to takie same kosze o identycznych pojemnościach. Pewne trudności wynikają jednak z faktu, że odbiór śmieci z gminy będzie teraz prowadziła inna firma niż dotychczas.
– Dotychczasowy przedsiębiorca spóźnił się z ofertą i nie został dopuszczony do przetargu. Termin odbioru odpadów w ostatnim miesiącu umowy z nim ustawił więc na początkowy okres tego miesiąca. Z zapowiedzią, że odpady zostaną zabrane z koszami. Z nowym wykonawcą mamy umówione, że rozwożenie jego koszy rozpocznie się od 6 czerwca w ciągu kilku dni. Pozostaje zaapelować do mieszkańców, by przez te kilka dni zbierać odpady w worki, a potem wrzucić je do tych nowych koszy – nakreślił sytuację w okresie przejściowym wójt Sośniak.
Dla pełni informacji uzupełnijmy jeszcze, że cena odbioru odpadów z gminy ustalona w przetargu to niespełna 640 tysięcy złotych. Umowa obejmuje okres od 1 lipca tego roku do końca roku 2017. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023