Powiat

Rowerem przez powiat

Uczestnicy rajdu na terenie zamku w Dankowie.
BOŻENA LESZCZYŃSKA
Rowerem przez powiat

AKCJA. Ponad sto osób wzięło udział w rowerowym rajdzie po trasie Liswarciańskiego Szlaku Rowerowego. Ciekawie wytyczona trasa pozwala zobaczyć wiele wyjątkowych miejsc

Rajdy rowerowe co roku organizuje LGD „Zielony Wierzchołek Śląska”. 17 lipca na trasie stawili się rowerzyści z różnych zakątków powiatu kłobuckiego, ale też z Blachowni, Częstochowy oraz z powiatu lublinieckiego. Trasę przejazdu wyznaczono w północnej części szlaku, między Krzepicami a Wąsoszem Górnym. Z krzepickiego rynku uczestnicy rajdu pojechali do Zbrojewska i Dankowa, gdzie zatrzymali się na zamku. Potem przez Troniny dojechali do Zborów, gdzie w gospodarstwie ekologicznym państwa Matyszczaków mogli degustować zdrowe przysmaki. Dalej przez Popów i Brzózki wycieczkowicze dotarli do Wąsosza. Tu oczywiście zwiedzili słynną kalwarię oraz zobaczyli zabytkowy cmentarz z mogiłą powstańców styczniowych.
Dodajmy, że utworzony z inicjatywy LGD Liswarciański Szlak Rowerowy dostępny jest dla turystów od dwóch lat. Cała trasa liczy ponad sto kilometrów – od Woźnik w powiecie lublinieckim po Wąsosz Górny w powiecie kłobuckim. Szlak jest dobrze oznakowany, na trasie ma własną infrastrukturę. W powiecie kłobuckim ciągnie się od Kamińska przez Podłęża, Krzepice i Danków do Wąsosza. Warto skorzystać z tej trasy także podczas swoich własnych rowerowych wycieczek. (jar)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024