Powiat

Pielgrzymi z całego świata

Francuzi, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży i gościli w parafii Krzepice, zagrali z naszymi sportowcami towarzyski mecz piłkarski Polska–Francja. Ale pobyt każdej z grup pielgrzymów był mocno urozmaicony.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Pielgrzymi z całego świata

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży także na terenie naszego powiatu gościliśmy pielgrzymów z różnych zakątków świata

Goście, którzy przybyli do nas z myślą o uczestnictwie w spotkaniach z ojcem świętym Franciszkiem, spędzili kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w domach parafian w różnych diecezjach całej Polski – także w naszych parafiach.
Już w środę 20 lipca wieczorem przyjechała do Kłobucka grupa młodych ludzi z Niemiec, dokładniej z diecezji munsterskiej i z Kolonii. W niewielkich, kilkuosobowych grupach zamieszkali oni w rodzinach kłobucczan z parafii świętego Marcina. W niedzielę o 10.30 w zabytkowej parafialnej świątyni została odprawiona specjalna msza święta – w języku polskim i niemieckim. Oczywiście z udziałem gości z Niemiec.
W Krzepicach podejmowano z kolei młodzież z Francji. Goście trafili akurat na Dni Jakubowe, więc już pierwszego dnia pobytu, w czwartek, wzięli oni udział w towarzyskim meczu piłkarskim Polska–Francja na krzepickim orliku. Co prawda spodziewano się, że w grupie będzie więcej młodych mężczyzn, czyli potencjalnych piłkarzy, a przyjechały głównie dziewczęta. Ale, jak się okazało, i one bez skrępowania weszły na boisko. Wynik, co naturalne, remisowy (o wydarzeniu piszemy również w naszym dziale sportowym na str. 13). Gości z Francji można było zresztą dostrzec także podczas imprezy Dni Jakubowych na miejskim rynku.
Pielgrzymujących na Światowe Dni Młodzieży podejmowano też w gminach wiejskich. Jako przykład wskażmy tu Lipie, gdzie podjęto gości ze Stanów Zjednoczonych. Przygotowano dla nich cały sześciodniowy program wizyty. I tu były dwujęzyczne msze święte, był też wyjazd na Jasną Górę. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024