Zawady

Wjechał w pielgrzymów

W wypadku obrażenia odniosło kilkanaście osób. Na szczęście w żadnym przypadku nie zagrażały one życiu poszkodowanych.
ARCHIWUM POLICJI
Wjechał w pielgrzymów

WYPADEK. Przed 15 sierpnia drogami naszego powiatu przeszły rzesze pielgrzymów. Wypadek, do którego doszło w Zawadach, pokazuje, że nie zawsze odbywa się to bezpiecznie

Do zdarzenia doszło w piątek około wpół do drugiej po południu. Jak ustaliła kłobucka drogówka, 47-kierowca samochodu osobowego marki Dacia nie zastosował się do polecenia zatrzymania pojazdu, które zostało wydane przez osoby kierujące ruchem, i w efekcie wjechał w maszerującą grupę pielgrzymów.
– W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało 15 osób, dziewięć z nich trafiło do częstochowskich szpitali. Stan poszkodowanych był stabilny, ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, a obrażenia, to głównie stłuczenia i otarcia. U dwóch osób zdiagnozowano złamania. Szczegółowe okoliczności wypadku badają teraz śledczy z Kłobucka i częstochowska prokuratura – informuje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.
Jak ustalono, kierujący dacią był trzeźwy. Warto tu nadmienić, że w grupę pielgrzymów nie wjechało auto prowadzone przez kogoś z mieszkańców naszego regionu. Dacia oznakowana była jako auto kierownika pielgrzymki. Pielgrzymka koszalińsko-kołobrzeska przechodziła przez Zawady w ośmiu około 50-osobowych grupach. 47-letni kierowca wjechał w jedną z tych grup. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zawady

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Zawady

Tężnia znów działa!

Jarosław Jędrysiak9 kwietnia 2024

Gmina Popów już ma tężnię

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2023

Nad Liswartą powstaje tężnia

Jarosław Jędrysiak17 września 2023

Policjanci odwiedzili harcerzy

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2023

Piłkarski turniej dla mieszkańców gminy

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2023

Ulice w budowie

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2023