Powiat, B klasa

Zwycięski Maraton Waleńczów

Maraton Waleńczów, wygrywając 2:1 (0:0) z Białą Gwiazdą Krasice, awansował na pozycję wicelidera grupy pierwszej B klasy częstochowskiej. Przy piłce Łukasz Olszewski (Maraton). STANISŁAW WRZESIŃSKI
Zwycięski Maraton Waleńczów

PIŁKA NOŻNA. Niedzielna piąta kolejka stanowiła zarazem półmetek B-klasowych rozgrywek Podokręgu Częstochowa. W grupie pierwszej z kompletem 15 punktów prowadzi Dąbrowianka Dąbrowa Zielona (3:2 z Iskrą Mokrzesz), a w grupie drugiej posiadający również komplet 12 punktów Alkas Aleksandria (4:1 z Gromem Poczesna)

W grupie pierwszej po wygranej 2:1 (0:0) z Białą Gwiazdą Krasice na pozycję wicelidera awansował Maraton Waleńczów. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 47. minucie grający trener Przemysław Zachwyc. Wyrównał w 64. minucie z rzutu wolnego Maciej Boral. Sześć minut później na boisku pojawił się po raz pierwszy w tej rundzie wśród gospodarzy Marcin „Kiko” Kacprzak. Zwycięskiego gola dla grającego wówczas już w 10-osobowym składzie Maratonu (czerwona kartka w 58. minucie dla Eryka Paruzela) uzyskał w 75. minucie w zamieszaniu podbramkowym Adam Drosik.

Pozostałe rozgrywki
Ciągle bez wygranej pozostaje Pogoń II Kamyk, która 2:2 (0:1) zremisowała z ostatnim w tabeli Metalem Rzeki Wielkie. Dla przegrywających już 0:2 podopiecznych Wojciecha Kozaka dwie bramki, w 69. i 71. minucie, zdobył Piotr Kusaj. W grupie drugiej również 12 punktów posiada pauzująca w V kolejce Unia Masłońskie,
W B klasie lublinieckiej Płomień Borowe, po ubiegłotygodniowej wyjazdowej „demolce” – 1:11 (0:4) z LKS-em Droniowice – tym razem przegrał z wiceliderem Dragonem Rusinowice 1:3 (0:1). Dla Płomienia honorowego gola uzyskał w 71. minucie Michał Paruzel, a cztery minuty później na boisku pojawił się prezes klubu Tomasz Kmieć. Prowadzi Orzeł Pawonków (7:1 z LKS-em Droniowice). W następnej, VIII kolejce zajmujący niestety ostatnie, jedenaste miejsce w B-klasowej tabeli Płomień w niedzielę (02.10., 15.00) spotka się na wyjeździe z A-klasowym spadkowiczem Żwirexem Hadra. (Sas)

Więcej w najnowszym numerze GK (39) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, B klasa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, B klasa

Płomień Borowe postraszył lidera z Hadry

Stanisław Wrzesiński20 października 2017

Pomeczowe weryfikacje zmieniły tabele

Stanisław Wrzesiński13 października 2017

Wysokie wygrane rezerw Znicza i Olimpii

Stanisław Wrzesiński6 października 2017

Sparta Nowa Wieś wygrywa w strugach deszczu

Stanisław Wrzesiński22 września 2017

Dziesięć bramek 17-letniego Kamila Sztymali

Stanisław Wrzesiński15 września 2017

Znicz II Kłobuck liderem grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński8 września 2017