Piłka nożna

Dziesięć bramek 17-letniego Kamila Sztymali

W V kolejce B klasy lublinieckiej Płomień Borowe 0:1 (0:0) przegrał z Promieniem II Glinica. O piłkę walczy Mateusz Wróbel (Płomień, z lewej).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Znicz II Kłobuck, wygrywając 6:1 (4:1) na wyjeździe z Iskrą Mokrzesz (z wójtem gminy Mstów, a zarazem członkiem zarządu OZPN w Częstochowie Tomaszem Gęsiarzem w składzie), z kompletem dziewięciu punktów utrzymał pozycję lidera grupy pierwszej

Dla grającego od 59. minuty w osłabieniu (czerwona kartka Dominika Ochmańskiego) Znicza II Kłobuck bramki strzelali: Kacper Adamus (dwie), Przemysław Majczyna, Mateusz Adamus, Tomasz Gadomski i Tymoteusz Tekieli. Honorowe trafienie dla Iskry było dziełem Łukasza Zębika.

Trzecie miejsce zajmuje Sparta Nowa Wieś, która po dwóch golach 36-letniego Daniela Kwaska, znanego z wcześniejszych IV-ligowych występów w Lotniku Kościelec i Unii Rędziny, oraz Krzysztofa Smolarka i Adriana Dewódzkiego 4:0 (1:0) pokonała na wyjeździe Płomień Lgotę Mała. Wysokiej porażki – 0:5 (0:3) – doznała w Rzekach Wielkich z miejscowym Metalem złożona z nastoletnich zawodników Olimpia II Truskolasy.

Rzadkim piłkarskim wyczynem (nawet na B-klasowych boiskach) popisał się 17-letni Kamil Sztymala, który w wygranym 12:1 (5:0) wyjazdowym pojedynku z Polonią-Unią Widzów zdobył dla A-klasowego spadkowicza Startu Soborzyce aż 10 bramek. Dwie pozostałe bramki dla gości strzelili Jakub Wodzisławski i Adrian Nasidłowski. Dla gospodarzy jedynego gola w 90. minucie uzyskał Łukasz Wlazło.

W grupie II B klasy częstochowskiej na prowadzeniu z kompletem dziewięciu punktów znajdują się drużyny Lotu Konopiska (2:0 z Gromem Poczesna) oraz Ajaksu Częstochowa (3:0 z KS-em Kotowice). Trzecie miejsce, również z kompletem sześciu punktów, zajmuje Lelovia Lelów (4:1 z MKS-em II Myszków).

W B klasie lublinieckiej Płomień Borowe 0:1 (0:1) przegrał z Płomieniem II Glinica. Prowadzi z kompletem 15 punktów Żwirex Hadra, który 3:2 (2:1) wygrał z wiceliderem, Victorią Strzebiń. W ubiegłotygodniowym, wygranym 8:0 (2:0) spotkaniu z Zielonymi Zborowskie, w drużynie Żwirexu od 70. minuty występował 48-letni Robert Załęski, za sobą 97 ekstraklasowych występów w Rakowie Częstochowa. W VI kolejce (16.09., 16.00) zajmujący jedenastą pozycję Płomień zmierzy się w Sadowie z sąsiadującym w tabeli Tajfunem Harbułtowice. (Sas)

B klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (III kolejka): Biała Gwiazda Krasice-Warta Zawada 6:3 (Kamil Boral-2, Michał Mizgała-2, Przemysław Bekus, Wojciech Rubik-Łukasz Ociepa, Patryk Pianka, Dawid Groszek).

10. Warta Zawada 2 0 4:14

IV kolejka (16.09., 16.30): Metal-Iskra, Start-Biała Gwiazda; (17.09., 12.00: Znicz II-Widzów; (17.09., 16.30): Olimpia II-Sparta, Warta-Płomień.