Wręczyca Wielka

„Logika Młodego Matematyka”

Uczniowie zajmowali się zagadnieniami matematycznymi w ciekawy, niecodzienny sposób.
ZS WRĘCZYCA WIELKA
„Logika Młodego Matematyka”

W ramach programu mPotęgi w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej zrealizowano kolejny projekt, który atrakcyjnie przybliża dzieciom wiedzę z zakresu matematyki

Projekt ten to niekonwencjonalne zajęcia edukacyjne i atrakcyjne metody pracy dla uczniów klas od IV do VI. W szkole we Wręczycy realizowano je w ciągu kilku dni na przełomie września i października. 20-23 września był to więc turniej gier planszowych, w którym dzieci grały m.in. w warcaby i w chińczyka. Oczywiście dla najlepszych były nagrody. A jaka w tym kryje się korzyść edukacyjna? To proste. Dzieci mogły się przekonać, jak znajomość rachunku pamięciowego i umiejętność szybkiego liczenia wpływa na wyniki gier z elementami strategii oraz jak przekłada się na szanse wygranej. Z kolei 30 września obchodzono tu „Święto Tabliczki Mnożenia”. Zagadki i łamigłówki rozwieszono w różnych miejscach na szkolnych korytarzach. Różnorodne gry interaktywne utrwalały znajomość tabliczki mnożenia. Był też konkurs, w którym wyłoniono szkolnego mistrza tabliczki mnożenia. Wielka atrakcja przygotowana była na 1 października.
– Najaktywniejsi uczestnicy projektu wyruszyli na fascynującą wyprawę do Parku Doświadczeń w Krakowie. Tam można poznać prawa fizyczne i matematyczne mające zastosowanie w praktyce i w życiu codziennym – relacjonuje Anita Mazik, nauczycielka wręczyckiej szkoły.
Uczniowie z zaciekawieniem mogli zaobserwować wykonanie przeróżnych eksperymentów. A przy okazji zwiedzono też Muzeum Lotnictwa. Kolejne działania w ramach projektu – już wkrótce. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Pozytywni warcabiści

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Będą wymieniać wodomierze

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2023