Kalej

Patrole sprawdzały tabliczkę mnożenia

Czy dorośli pamiętają tabliczkę mnożenia? Tym razem roli egzaminatorów podjęły się dzieci Młodsi uczniowie egzaminowali starszych kolegów i dorosłych z tabliczki mnożenia.
ZSP KALEJ/TOMASZ KRZYPKOWSKI
Patrole sprawdzały tabliczkę mnożenia

Na każdy ostatni piątek września przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, tak więc co roku jest okazja, by sobie tę podstawowa matematyczną wiedzę przypomnieć. I chodzi tu nie tylko o uczniów, ale i o dorosłych, bo akcja przybiera dość specyficzną formę. Oto młodsi uczniowie wchodzą w rolę egzaminatorów, a odpytywanym może stać się każdy: i kolega ze starszej klasy, i dorosły. Zwłaszcza dorośli, którzy mogą nie być przyzwyczajeni do sprawdzania ich szkolnej wiedzy, mogą mieć okazję do poćwiczenia pamięci, a – kto wie – czasem może i do odrobiny zawstydzenia, jeśli zostaną przyłapani na jakimś błędzie. Bo młodsi uczniowie tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Mają losy z pytaniami z tabliczki mnożenia i przepytują każdego, kogo napotkają. Jak to dzieci – z dużym zaangażowaniem w sprawę.
Szkoła w Kalei była w tym roku jedną z 2977 szkół na całym świecie, gdzie przeprowadzono akcję „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają” – z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Poza tym różne ozdobne pomoce naukowe, które przypominały wyniki tabliczki mnożenia, zawisły w wielu miejscach w szkolnym gmachu. Najpierw rano otwarcia dnia obchodów dokonała dyrektor Mariola Wróbel, potem uczniowskie patrole tabliczki mnożenia pod opieką koordynującej akcję Ramony Wiory ruszyły „w teren”. Przepytani zostali wszyscy piąto- i szóstoklasiści. Z odpowiedzi na pytania z tabliczki mnożenia nie mogli się też wykręcić nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły, ale i rodzice i dziadkowie uczniów. Akcja trwała do 11.30, gdy uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia, otrzymali certyfikaty i tytuły ekspertów w tej dziedzinie. Certyfikaty były zresztą także dla dorosłych. Co najważniejsze, młodsi uczniowie na pewno dzięki całemu przedsięwzięciu lepiej i na dłużej zapamiętają tabliczkę mnożenia.
– Akcja bardzo się spodobała. Myślę, że za rok przygotujemy ją z jeszcze większym rozmachem – zapowiada Wiora. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalej

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kalej

„Klasa z drewna”

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Dyskutowali o budowie szkoły

Jarosław Jędrysiak17 lipca 2023

Podwędził rower. Bezkarności nie będzie

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2023

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kalei z tytułem Złotej Szkoły NBP

Marcin Syguda1 czerwca 2023

Rusza budowa szkoły. Będzie też żłobek

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2023

Krok ku rozbudowie szkoły w Kalei

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2023