Kłobuck, Wręczyca

„Chłopi” z dobrymi recenzjami

Pochlebne recenzje zbiera gra aktorska artystów amatorów, ale także scenografia i kostiumy oraz reżyseria przedstawienia.
KRZYSZTOF ŚWITALSKI
„Chłopi” z dobrymi recenzjami

TEATR. Najpierw we Wręczycy Wielkiej, a następnie w Kłobucku wystawione zostało przedstawienie na motywach powieści „Chłopi”. W głównych rolach – aktorzy ze Stowarzyszenia Mix-Art

Po kilku miesiącach przygotowań – najpierw w sali w kłobuckiej „Trójce”, potem w GOK-u we Wręczycy – grupa Mix-Art wystawiła na tutejszych scenach spektakl na motywach noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta. Widowisko muzyczne wyreżyserowane zostało przez Marzenę Gancarek, od niedawna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu. W ostatni, przedłużony weekend widzowie obejrzeli je najpierw we Wręczycy Wielkiej, następnie w Kłobucku. W obu przypadkach frekwencja na widowni była bardzo duża. Aktorzy nie zawiedli oczekiwań widowni – spektakl zbiera zasłużone pozytywne recenzje i przychylne komentarze tych, którzy mieli okazję go zobaczyć. Pojawiły się zresztą też głosy, że grupa ruszy w trasę objazdową po regionie i wystawi spektakl także w innych miejscowościach. Obok gry aktorskiej szczególnie dobrze oceniana jest też scenografia i kostiumy, przygotowane staraniem organizatorów tego kulturalnego wydarzenia.
W głównych rolach wystąpili: Maciej Paliwoda jako Maciej Boryna, Tomasz Konieczny jako Antek Boryna, Paulina Cykowska jako Jagna i Dominika Janic jak Hanka Borynowa. (jar)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Wręczyca

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Wręczyca

Ścigali pirata przez kilka miejscowości

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019

„Hobbysta” z nożami

Redakcja19 lutego 2017