Kłobuck

W powiecie pracują „pierdzistołki”?

Ewelina Kotkowska, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku, próbowała przekonywać, że pośredniaki pomagają w znalezieniu pracy. Niestety, poseł Jaskóła był zupełnie innego zdania. – Pracę nie daje PUP, tylko przedsiębiorca, proszę pani – mówi parlamentarzysta.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
W powiecie pracują „pierdzistołki”?

POLITYKA. Poseł Tomasz Jaskóła z Kukiz’15 podczas niedawnej wizyty w Kłobucku nie szczędził słów krytyki pod adresem urzędów pracy i powiatów w naszym kraju. I choć przedstawiciele tych jednostek na naszym terenie nie kryli niezadowolenia, to parlamentarzysta pozostawał przy swoim. – Ci, którzy nigdy nie mieli swojej firmy i są tzw. politykami, w życiu nie poprowadziliby nawet kiosku z marchewkami – mówi

Magdalena Kurzak

Podczas ostatniej sesji rady miasta Kłobuck odwiedziło dwóch posłów: Konrad Głębocki (PiS) oraz Tomasz Jaskóła (Kukiz’15). Pierwszy z nich przekonywał radnych, że „dobra zmiana” to same korzyści. Głębocki zachwalał program „500 +”, zapewniał, że obecny rząd będzie wspierał – a nie likwidował – spółki skarbu państwa, zapowiedział program „Mieszkanie +”, a także podkreślał, że obecnie mamy najniższe (nieco ponad 8 proc.) bezrobocie w historii kraju.

Nie będzie częstochowskiego
W nieco w innym tonie wypowiadał się poseł Jaskóła, który niemal wszystkie reformy obecnego rządu zdyskredytował. Rozwiał też nadzieje na województwo częstochowskie, które – jak mówi – już dawno zostało przegrane, a zarówno poseł Szymon Giżyński (PiS), jak i prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk (SLD) jedynie podtrzymują fikcję. Tymczasem rząd mówi jednoznacznie: nie ma planów powstania województwa częstochowskiego.

– Przestańmy więc myśleć fikcją, lepiej obniżajmy podatki, tnijmy wydatki na administrację, a najlepiej zlikwidujmy powiaty, czyli niepotrzebną biurokrację „pierdzistołków” – mówi Jaskóła. – I nie przesadzam, bo wiem, kto w tych powiatach pracuje, czyje to jest królestwo.

Poseł w podobnym tonie wypowiadał się o ZUS-ie.
– Z raportów przeprowadzonych przez rząd wynika, że ZUS jest bankrutem mimo kradzieży 150 mld zł z OFF-e – mówi Tomasza Jaskóła – Bankrut, dziadostwo, patologia – podsumowuje poseł, sugerując, że dopóki obywatele będą musieli utrzymywać tabuny urzędników i polityków, w naszym kraju nic się nie zmieni.

Więcej w najnowszym numerze GK (47) lub na e-wydaniu.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024