Powiat

Zimowy horror na drogach

Sznur aut w korku przed górką w Opatowie. Czekali na piaskarkę. Nikt nie przewidział, że podtopiony śnieg po zmroku zamarznie na drodze?
ARCH.
Zimowy horror na drogach

PROBLEM. Sznur stojących na poboczu aut, bo na krajówce po lodzie nie dało się zjechać z górki. Jeden wielki korek w drodze na Częstochowę. – Trzy godziny jechaliśmy z Rakowa do Kłobucka! – mówi pan Mariusz, mieszkaniec naszego powiatu. Od drogowego horroru zawrzało też w internecie. – Ja się pytam, gdzie są drogowcy! – komentowała na gorąco pani Małgorzata, jedna z poruszających się po drogach naszego powiatu użytkowniczek Facebooka

Jarosław Jędrysiak, Piotr Wiewióra

Co roku mówi się, że zima zaskoczyła drogowców. Czasem trochę na wyrost. Ale nie tym razem. Niektórzy musieli spędzić nawet po kilka godzin w gigantycznym korku.

W oczekiwaniu na piaskarkę
W ubiegłym tygodniu źle było już po nocnych mrozach z niedzieli na poniedziałek. Kto jechał w poniedziałek do pracy, miał szansę zobaczyć drogi białe od śniegu z lodem, ale jeszcze nietknięte przez drogowców. W ciągu dnia było troszkę cieplej, śnieg się stopił, wieczorem chwycił mróz – i rozpoczął się prawdziwy horror. Na jezdniach zrobiło się lodowisko. Tempo jazdy: kilka kilometrów na godzinę. A i tak nie wszędzie było to możliwe.

Odpowiedzialni kierowcy tirów nie zdecydowali się zjeżdżać z górki od strony Kłobucka w kierunku Opatowa, lecz zatrzymywali się po kolei na poboczu, czekając na nadjechanie tutaj piaskarki i posypanie drogi. Wielu kierowców osobówek też tu utknęło w korku. Zresztą w obu kierunkach – bo sznur aut stał zarówno przed zjazdem z górki, jak i od strony Krzepic, gdzie ciągnął się od Opatowa w zasadzie do samej obwodnicy miasta.

Jak mogło dojść do tego, że nieprzejezdna była droga, która ma tutaj najwyższą rangę i jest użytkowaną przez tysiące pojazdów osią komunikacji kołowej naszego powiatu? Na drogowców posypały się gromy zdenerwowanych mieszkańców.

Więcej w najnowszym numerze GK (48) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024