Powiat

Siedem miesięcy do rehabilitanta

Czekanie na wizytę u lekarza specjalisty to nie tylko czekanie na ławce w przychodni (na zdjęciu kolejka w poradni rehabilitacyjnej w Kłobucku przy 11 Listopada 5A). Niestety często to też długie miesiące w oczekiwaniu na termin wizyty.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Siedem miesięcy do rehabilitanta

SŁUŻBA ZDROWIA. Masz dziś problem ze zdrowiem, ale szansę na wizytę u lekarza specjalisty dopiero w połowie przyszłego roku? Nawet kilkumiesięczny czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to niestety wciąż cecha charakterystyczna naszej służby zdrowia

Jarosław Jędrysiak

Kto nie chce czekać, a stać go na większy wydatek, może się leczyć prywatnie. Wtedy kolejek albo nie ma, albo czas oczekiwania jest w miarę akceptowalny. Jednak wielu ludzi nie może sobie pozwolić na taki luksus. Nie stać ich na płatne wizyty – i pozostaje im tylko specjalista mający kontrakt z NFZ. A wtedy może być różnie. Są choroby, przy których czekać w kolejce nie trzeba. Są takie, przy których pozostaje do wyboru specjalista, u którego pierwsze wolne miejsca są dopiero latem przyszłego roku.

Rehabilitacja dla cierpliwych
Według aktualnych danych z ogólnopolskiego systemu informatycznego dotyczącego kolejek do lekarzy – bierzemy tu pod uwagę „przypadki stabilne”, a nie pilne – w powiecie kłobuckim w nie najlepszej sytuacji są osoby, które mają potrzebę skorzystania z rehabilitacji i fizykoterapii. Takich poradni jest u nas kilka, ale w każdej są kolejki. Do działu (pracowni) fizjoterapii ZOZ-u w Kłobucku jest teraz w kolejce 737 osób. Średni czas oczekiwania to tutaj 153 dni, a pierwszy wolny termin to aktualnie 19 czerwca przyszłego roku.

Więcej w najnowszym numerze GK (48) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Znów narkotyki w naszym powiecie!

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024