Miedźno

GOPS odpowie za śmierć Kasprzyka?

Kontrola z urzędu wojewódzkiego potwierdziła część zarzutów pana Edwarda wobec GOPS-u, choć wcześniej radni gminy uznali, że są one bezzasadne.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
GOPS odpowie za śmierć Kasprzyka?

KONTROWERSJE. Są nowe informacje o bulwersującej sprawie Andrzeja Kasprzyka. Choć samorząd gminy uznał skargi jego ojca za niezasadne, z zewnątrz – z urzędu wojewódzkiego – na sprawę spojrzano inaczej

Jarosław Jędrysiak

Już kilka razy pisaliśmy, jak GOPS w Miedźnie zajmował się sprawą Andrzeja Kasprzyka. Nasze artykuły zainteresowały też media ogólnopolskie. Ograniczymy się więc teraz tylko do najświeższych informacji, krótko przypominając, że mężczyzna ten, ofiara wypadku, po leczeniu szpitalnym i pobycie w zakładzie opiekuńczo-leczniczym nie trafił do domu pomocy społecznej, a do placówki dla bezdomnych – choć wymagał stałej opieki. Jego stan pogorszył się na tyle, że zmarł. Ojciec, Edward Kasprzyk, obwinia GOPS o bezczynność, wskutek której syn nie miał miejsca w DPS-ie. Jego skargę na GOPS rada gminy uznała za bezzasadną. Pan Edward ze sprawą poszedł „wyżej” – do prokuratury i do urzędu wojewódzkiego. W GOPS-ie przeprowadzono doraźną kontrolę w tej sprawie.

– Wykonywanie zadań ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnie w kontrolowanym okresie, tj. od lutego 2015 r. do lipca 2016 r., oceniono negatywnie, z uwagi na stwierdzenie istotnych uchybień w działalności ośrodka – czytamy w piśmie dyrektora generalnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Adama Ostaleckiego.

Więcej w najnowszym numerze GK (49) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023