Węglowice

Wieczór młodych poetów

Młode talenty prezentują swą własną twórczość.
ZS WĘGLOWICE
Wieczór młodych poetów

KULTURA. Co roku w szkole w Węglowicach odbywa się wieczornica poetycka, podczas której swe utwory prezentują uczniowie gimnazjum i klas VI szkoły podstawowej. Kto wie, może to właśnie tu pierwsze kroki na swej artystycznej drodze stawiają następcy Heberta czy Szymborskiej?

Pod hasłem „Poezja to ta część duszy, którą odkryć mogą tylko nieliczni” odbyła się w grudniu wieczornica poetycka dla uczniów, zorganizowana staraniem Anny Korkus i Patrycji Tokarz oraz przy wsparciu Krzysztofa Góreckiego.
– Tematem uczniowskich wierszy były problemy bliskie współczesnej młodzieży: brak zrozumienia, pierwsze porażki i potknięcia, pytania retoryczne o wartość i sens życia, ale również tematy związane z pojęciem przyjaźni czy miłości – relacjonuje Korkus.
Poezję przeplatano lirycznymi piosenkami w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Uczennice klasy VI dały koncert na skrzypce i saksofon. Występom przyglądali się liczni goście (m.in. radni) oraz nauczyciele i rodzice współtworzący szkolną społeczność. W Węglowicach gościł też Arkadiusz Frania – poeta, prozaik i krytyk literacki, doktor literaturoznawstwa, autor tomików wierszy. I on prezentował własną twórczość. Organizatorki zaprosiły też muzyków (Tomasz Kiepura, Marta Kiepura, Michał Ostalski), którzy wykonywali piosenki Agnieszki Osieckiej i Jerzego Wasowskiego.
Na koniec dodajmy, ze wieczór poezji odbył się dzięki dofinansowaniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej oraz działającego tu stowarzyszenia „Szkoła w Węglowicach”. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węglowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Węglowice

Z młodzieżą o bezpieczeństwie

Jarosław Jędrysiak29 sierpnia 2022

Mają wypasioną klasę do matematyki

Jarosław Jędrysiak23 października 2021

Maria Konopnicka patronką przedszkola

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020

Dachowała z dwoma promilami

Jarosław Jędrysiak27 kwietnia 2020

Śpiewali dla babć i dziadków

Jarosław Jędrysiak4 marca 2020

Podstawy kodowania od przedszkola

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2019