Pod naszym patronatem

Gospodynie kolędują

Koncertowanie na scenie MOK-u w Kłobucku rozpoczął zespół Powiatowej Rady KGW w Kłobucku, a więc formacja składająca z przedstawicielek różnych kół gospodyń z różnych gmin powiatu.
PROMOCJA UM KŁOBUCK
Gospodynie kolędują

Już po raz dziewiąty odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek KGW Powiatu Kłobuckiego. W wydarzeniu w roli wykonawców wzięło udział aż dziewiętnaście zespołów działających w ramach kół gospodyń

Nie jest tajemnicą, że mamy w powiecie obfitość kół gospodyń, często zresztą działających nawet w tych mniejszych wsiach. W zdecydowanej większości przypadków panie nie marnują czasu „na pogaduchy”, ale wkładają sporo wysiłku w kultywowanie tradycji i odradzanie kultury ludowej na swoim terenie. Przejawem tego jest też duża liczba zespołów śpiewaczych.

Przegląd zespołów KGW wykonujących kolędy na stałe wpisał się już do miejscowego kalendarza wydarzeń kulturalnych. W sobotę 21 stycznia odbył się po raz 9. Wśród 19 zespołów były te reprezentujące koła gospodyń z różnych gmin powiatu, ale i zespół utworzony przez Powiatową Radę KGW w Kłobucku.

– Co roku coraz więcej zespołów bierze udział w przeglądzie. I to cieszy. Wszystkim należą się podziękowania, bo panie przygotowują się solidnie i starannie. To nie tylko śpiew, ale i stroje. Opracowania i różnorodność repertuaru z roku na rok poprawia się, bo każdy chce się wyróżnić i wypaść jak najlepiej – mówi Monika Mirowska, przewodnicząca Powiatowej Rady KGW w Kłobucku, która sama też wystąpiła na scenie.

Warto dodać, że przegląd nie ma charakteru konkursowego. Tym bardziej więc na docenienie zasługują starania uczestniczek, by nie popadać w rutynę i co rok zaskoczyć czymś nowym. Tegoroczny przegląd, podobnie jak poprzednie, także dzięki temu można zaliczyć do udanych. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pod naszym patronatem

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Pod naszym patronatem

Zaczynają się Dni Długoszowskie

Jarosław Jędrysiak9 września 2020

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA ZIEMI KŁOBUCKIEJ

Ewa Chojnacka5 września 2019

KONKURS LITERACKI – SENSACYJNY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka3 września 2019

Zagrają w carcassonne – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka3 września 2019

V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka27 lipca 2019

Serdecznie zapraszamy – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka18 lipca 2019