Krzepice

Zginął, choć jechał ostrożnie

Kierowca mazdy zginął po zderzeniu z passatem, który – jak wstępnie ustaliła policja – przejechał oś jezdni, czyli nie zmieścił się w swoim pasie ruchu.
KPP KŁOBUCK
Zginął, choć jechał ostrożnie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek na drodze krajowej w pobliżu Krzepic. Zginął kierowca jednego z samochodów

Kłobuccy śledczy jeszcze wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Są już jednak wstępne ustalenia. Co z nich wynika? Do wypadku doszło około 11.35 na Drodze Krajowej nr 43 pomiędzy Krzepicami a Iwanowicami, w rejonie rosnącego tam lasku. Kłobucka drogówka ustaliła jak dotąd wstępnie, że jadący w kierunku Wielunia 24-letni kierowca srebrnego passata kombi na prostym odcinku drogi przejechał przez oś jezdni, a w wyniku tego doprowadził do zderzenia mazdą 323, nadjeżdżającą z naprzeciwka, którą kierował 56-letni mężczyzna wiozący pasażerkę, kobietę. Policja podaje, że wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy powiatu kłobuckiego. Z nieoficjalnych źródeł mamy informację, że pasatem kierował krzepiczanin, mazdą – mieszkaniec Lutrowskiego. Ranni w wypadku zostali zabrani do szpitala w Częstochowie.
– Niestety, po przewiezieniu do szpitala, zmarł 56-letni kierowca mazdy. Szczegółowe okoliczności wypadku badają teraz śledczy z Kłobucka i częstochowska prokuratura – informuje sierż. szt. Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Wiadomo już, że kierowca passata prowadził na trzeźwo.
Z nieoficjalnego źródła mamy też informację, że kierowca mazdy, który zginął w wypadku, najprawdopodobniej jechał prawidłowo, a nawet niezbyt szybko. Miał się za nim wręcz utworzyć sznur pojazdów. Ostrożność na nic się zdała wobec – jak wynika ze wstępnych na razie ustaleń, wymagających ostatecznego zweryfikowania – błędu innego kierowcy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024