Krzepice

Zajączki znowu bez grosza

Sołtyska ma wielki żal do rady miejskiej, że kolejny rok nie przeznaczyła środków na oczekiwaną inwestycję w Zajączkach Pierwszych. Kwota zapisana na remont chodnika w ostatniej chwili została rozdysponowana na inne miejscowości.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zajączki znowu bez grosza

PROBLEM. Gdzie dwóch się bije, tam tracą Zajączki – chciałoby się sparafrazować przysłowie po debacie nad budżetem gminy Krzepice. Bo wśród wielu zmian dokonanych w ostatniej chwili to ta wieś została pozbawiona wcześniej planowanej inwestycji

Jarosław Jędrysiak

W Krzepicach – inaczej niż w większości gmin – nie ma smętnego odczytania uchwały budżetowej i po prostu głosowania nad nią. Tu na sesjach budżetowych co rok jest walka. A gdzie jest walka, tam są i ofiary.

Las wniosków
Tegoroczny budżet uchwalono z dochodami 32,7 mln zł i wydatkami 33,7 mln zł, w tym na inwestycje 7,2 mln zł. Radni zgłosili szereg propozycji zmian do projektu przedłożonego przez burmistrza. Wniosków tych padło wiele i wiele zostało zaakceptowanych. Wymieńmy kilka. Z komisji rolnictwa wnioskowano m.in. o przesunięcie środków na drogę w Lutrowskiem (wniosek nie przeszedł), z komisji budżetu m.in. o dołożenie ok. 65 tys. do remontu remizy w Starokrzepicach (wniosek przeszedł), na budowę placu zabaw w Dankowicach Drugich (przeszedł) i na projekt lamp na Polnej w Starokrzepicach (przeszedł). Komisja rewizyjna proponowała m.in. krawężnik i poszerzenie ul. 17 Stycznia (wniosek przyjęto).

Więcej w najnowszym numerze GK (5) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024