Rębielice Królewskie

Kto zabił 65-latka?

- Na ciele ujawniono wiele obrażeń w postaci ran kłutych i ciętych, które najprawdopodobniej były przyczyną śmierci mężczyzny – informuje prok. Tomasz Ozimek.
PIOTR WIEWIÓRA
Kto zabił 65-latka?

ZBRODNIA. Krótko po tym jak strażacy uporali się z pożarem salonu w jednym z domów, dostrzegli ślady krwi prowadzące do studni. Na dnie znajdowało się ciało 65-letniego mężczyzny. Oględziny zwłok wykazały obecność licznych ran kłutych i ciętych, wskazujących na zabójstwo. Policja zatrzymała w tej sprawie trzy osoby, w tym 46-letniego syna zamordowanego

Informacja o pożarze dotarła do służb ratunkowych w środę po godz. 19. W zgłoszeniu była mowa, że płonie jeden z budynków mieszkalnych w Rębielicach Królewskich (gmina Popów w powiecie kłobuckim), w którym może znajdować się jedna osoba. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów pożarniczych oraz podnośnik. Zastępca komendanta Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku Robert Ladra informuje, że ogniem objęty był jeden z pokoi i częściowo kuchnia, ale strażacy szybko się z nim uporali. Dokładnie przeczesali budynek – od piwnicy aż po strych – ale nikogo nie znaleźli. Wtedy zaczęli szukać wokół domu. Uwagę jednego ze strażaków przykuły ślady krwi prowadzące do studni.
– Studnia była zabezpieczona. Po otwarciu okazało się, że znajduje się w niej kołdra. To zainteresowało zarówno strażaków, jak i obecnych na miejscu policjantów. Jeden ze strażaków został opuszczony na dół. Po odgarnięciu kołdry natrafił na zwłoki – podaje Robert Ladra.
Okazało się, że ciało należy do 65-letniego domownika. Przeprowadzono wstępne oględziny na miejscu zdarzenia z udziałem lekarza medycyny sądowej.
– Na ciele ujawniono wiele obrażeń w postaci ran kłutych i ciętych, które najprawdopodobniej były przyczyną śmierci mężczyzny – informuje Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Dokładnie będzie to zbadane podczas sekcji zwłok zaplanowanej na poniedziałek. Ale śledczy już teraz nie mają większych wątpliwości – ślady wskazują na zabójstwo. Z ich ustaleń wynika też, że związek ze sprawą może mieć 46-letni syn zamordowanego oraz jego konkubina. Oboje, a także jeszcze jeden mężczyzna, zostali szybko zatrzymani. Właśnie powinni być przesłuchiwani i prokurator prawdopodobnie przedstawi im zarzuty. Jakie dokładnie i czy całej trójce – póki co nie wiadomo. Nie wiadomo też na razie z jakiego powodu mieliby chcieć zabić 65-latka. Wszystko wskazuje jednak na to, że pożar został wywołany dla zatarcia śladów.
– Podczas oględzin biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że doszło do celowego podpalenia – mówi prok. Ozimek. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rębielice Królewskie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Rębielice Królewskie

Prokuratura o wypadku lotniczym w Rębielicach

Jarosław Jędrysiak2 października 2023

W Rębielicach Królewskich trwa budowa kanalizacji

Jarosław Jędrysiak6 września 2023

Kanalizacja dla Rębielic

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2022

Spadł samolot. Dwie osoby nie żyją

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2022

Zaczną rozbierać Rębielską Górę

Jarosław Jędrysiak17 sierpnia 2020

Finisz remontu ośrodka

Jarosław Jędrysiak8 maja 2020