Rębielice Królewskie

W Rębielicach Królewskich trwa budowa kanalizacji

Trwa budowa kanalizacji w Rębielicach Królewskich.
W Rębielicach Królewskich trwa budowa kanalizacji

Potrzebna inwestycja w sieć kanalizacyjną realizowana jest w Rębielicach Królewskich w gminie Popów. Zaglądamy na plac budowy

Trwają w tej chwili prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Rębielicach Królewskich. W ramach tego zadania inwestycyjnego zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o długości 2836,6 metra bieżącego. Sieć wyposażona będzie także w potrzebne studnie rewizyjne, przyłącza do linii rozgraniczającej, przepompownie oraz w wymagane z racji ukształtowania terenu odcinki kanalizacji tłocznej. Wykonawcą prowadzonych robót jest przedsiębiorstwo z Częstochowy. Wartość inwestycji wynosi tutaj ponad 6,3 miliona złotych. Gmina ma jednak możliwość skorzystać ze sporego wsparcia ze środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Samorząd otrzymał na budowę kanalizacji w Rębielicach Królewskich 4 miliony 655 tysięcy złotych dofinansowania z tego programu.
Co zrozumiałe, inwestycja ma na celu polepszenie warunków socjalno- bytowych mieszkańców poprzez stworzenie możliwości podłączenia ich nieruchomości do systemu kanalizacji zbiorczej. Będzie więc możliwość likwidacji istniejących szamb. Korzystanie z kanalizacji jest tańsze niż wywożenie ścieków z szamba. A dziś nastały już czasy, gdy z wywozu nieczystości trzeba się rozliczyć, a za taki wywóz – zapłacić.
Realizacja przedsięwzięcia wpłynie więc pozytywnie także na środowisko, pozwoli na zmniejszenie zanieczyszczeń wprowadzanych do otoczenia – bo takie są efekty uregulowania gospodarki ściekowej. Jest też szansa na poprawę jakości wód gruntowych. Z czasem stanie się też jasne, czy to ścieki bytowe miały tu wpływ na stan wód podziemnych, czy też winne było nieodpowiedzialne przed laty nawożenie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rębielice Królewskie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Rębielice Królewskie

Prokuratura o wypadku lotniczym w Rębielicach

Jarosław Jędrysiak2 października 2023

Kanalizacja dla Rębielic

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2022

Spadł samolot. Dwie osoby nie żyją

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2022

Zaczną rozbierać Rębielską Górę

Jarosław Jędrysiak17 sierpnia 2020

Finisz remontu ośrodka

Jarosław Jędrysiak8 maja 2020

Zamknęli ośrodek. Koronawirus?

Jarosław Jędrysiak24 marca 2020