Krzepice

720 nowych książek

Z ponad siedmiuset nowych książek, które można było zakupić dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi o wsparcie dla biblioteki, będą mogli teraz skorzystać uczniowie krzepickiej szkoły średniej.
720 nowych książek

CZYTELNICTWO. Zespół Szkół w Krzepicach skorzystał wiele na Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Do szkolnej biblioteki trafiło mnóstwo nowych książek, ale prowadzono też działania propagujące czytelnictwo

Jeszcze w październiku 2015 roku Zespół Szkół w Krzepicach złożył wniosek o środki, które umożliwiłyby solidne doposażenie księgozbioru szkolnej biblioteki. Było warto, bo do pozyskania była kwota 12 tysięcy złotych, do której organ prowadzący – czyli w tym przypadku starostwo powiatowe – dokładał tylko dodatkowe 3 tysiące. Wszystkiego wystarczyło na zakup aż 720 nowych książek. Przeróżnych. Od literatury pięknej, także obcojęzycznej, przez książki podróżnicze po szeroko rozumianą kategorię publikacji popularno-naukowych. Ale nie ograniczono się tylko do doposażenia bibliotecznych półek.
– Od września do grudnia w szkole podejmowano działania wynikające z priorytetu 3 tego rządowego przedsięwzięcia, polegające na rozwijaniu zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Organizowano m.in. spotkania autorskie, warsztaty pisarskie, wyjazdy na targi książki, realizowano projekty czytelnicze, konkursy, prowadzono akcje bookcrossingowe, uczestniczono w Narodowym Czytaniu „Quo vadis”, podjęto też współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Krzepicach – relacjonuje nauczyciel bibliotekarz krzepickiej szkoły, Marta Kałwak, która koordynowała realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na terenie placówki. – I są pozytywne wyniki w postaci na przykład wzrost kultury i świadomości czytelniczej czy też integracji zespołów klasowych i ich więzi ze środowiskiem lokalnym – dodaje. Działania szkoły docenił organ prowadzący. 23 lutego, gdy podsumowywano realizację projektu, w szkole w Krzepicach gościli m.in. wicestarosta powiatu i naczelniczka powiatowego wydziału edukacji. Dodajmy, że dofinansowanie w ramach programu otrzymały dwie szkoły w powiecie. Poza Zespołem Szkół w Krzepicach także kłobucka ponadgimnazjalna „Dwójka”. Wniosek z Krzepic znalazł się wśród 22 ocenionych na najwyższą liczbę punktów z 296 wniosków ocenianych przez wojewodę śląskiego i został zatwierdzony do realizacji jako siódmy. A wszystkich wniosków było aż 1140. (jar)

GALERIA

3 komentarze

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024