Kłobuck

Na Równoległej jak w średniowieczu

Mieszkańcy ul. Równoległej na jezdnię czekają od wielu lat. Obecnie jest ona w opłakanym stanie.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Na Równoległej jak w średniowieczu

DROGI. Mieszkańcy ul. Równoległej mają dosyć czekania na drogę. – Żyjemy tu jak na końcu świata – skarżą się, licząc, że w końcu ktoś zajmie się ich problemem. I może się i zajmie, ale na pewno nie w tym roku

Ulica Równoległa od lat czeka na nawierzchnię. Jak twierdzą jej mieszkańcy, wszystkie ulice dokoła asfalt mają, za wyjątkiem tej jednej. Ul. Teligi i Poprzeczna zostały wykonane jeszcze w kadencji poprzedniego burmistrza Krzysztofa Nowaka. O Równoległej – cisza. Prośby i interwencje nie pomagają, a kolejne władze jedyne, co robią w tej sprawie, to wysypują tłuczniem.
– Na nogach ciężko wydostać się nam z własnego domu, no chyba że w jakichś roboczych butach – mówi mieszkanka tej ulicy. – Latem tumany kurzu za każdym razem, gdy przejedzie tędy samochód – dodaje.
Ostatnio wprawdzie coś próbowano zrobić w tej sprawie, ale to „coś” okazało się wysypaniem tłucznia kamiennego, z którego mieszkańcy wcale zadowoleni nie są.
– Kierowcy jeżdżą drogą dość szybko, a kamienie lądują a to na naszych oknach, a to na posesjach – tłumaczą.
Jak się okazuje, miasto o problemie wie i planuje go rozwiązać, ale na pewno nie teraz, bo inwestycja nie znalazła się w tegorocznym budżecie.
– Moglibyśmy położyć nakładkę, ale wychodzę z założenia, że lepiej porządnie budować niż za kilka lat znów łatać – mówi burmistrz Jerzy Zakrzewski. – Skończymy drugi etap ul. Cichej, możemy przystąpić do budowy Równoległej – dodaje.
Zakrzewski deklaruje, że projekt techniczny budowy ul. Równoległej jest zaplanowany na 2018 rok. Cała ulica liczy sobie 1,7 km i nie ma uregulowanego stanu prawnego, co może wydłużyć nieco procedury dokumentacyjne. Szacunkowy koszt inwestycji oscyluje w granicach 3-4 mln zł.
– Jest to kosztorys obejmujący budowę drogi wraz z chodnikiem i odwodnieniem – mówi Zakrzewski.
O tym, czy problem mieszkańców Równoległej znajdzie finalizację – zdecyduje rada. Jednak to burmistrz wprowadza inwestycje do budżetu, zanim rada będzie nad nim głosować. Tak więc i jedna, i druga strona ma tu wiele do powiedzenia. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024