Kłobuck

Znaleźli mistrzynie

Znaleźli mistrzynie

KONKURS. Po raz 15. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza”. Kto więc jest mistrzem poprawnego pisania?

Konkurs, który organizują polonistki szkoły na kłobuckim Zagórzu, przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu i rozgrywany jest w dwóch etapach. Najpierw w szkołach wyłania się reprezentację najlepszych z ortografii, potem wszyscy wskazani przez dobre wyniki na tym etapie biorą udział w etapie międzyszkolnym – w ZS nr 1 w Kłobucku. W tegorocznej edycji w finałowej części tej rywalizacji wzięło udział 36 uczniów, którzy wkrótce po powitaniu przez dyrektor Annę Nowicką przystąpili do pisania dyktanda. W tym roku było to tekst przybliżający sylwetkę Josepha Conrada.
W oczekiwaniu na wyniki uczestnikom zaproponowano projekcję filmu i poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych. Nagrody książkowe ufundowało starostwo powiatowe, a wraz z dyplomami wręczali je starosta Henryk Kiepura i naczelniczka wydziału oświatowego Joanna Kulejewska – relacjonuje Małgorzata Śliwa, jedna z dwóch, obok Beaty Zbrońskiej, organizatorek konkursu.
Mistrzów – a właściwie mistrzynie – wskazano dwie, w obu kategoriach wiekowych. Zostały nimi: Zuzanna Kozak i Paulina Bogacz. (jar)

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Gimnazja: 1. Zuzanna Kozak (Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kłobucku), 2. Olga Kowalczyk (Gimnazjum w Kłobucku), 3. Weronika Izydorczyk (Gimnazjum w Krzepicach).

Szkoły ponadgimnazjalne: 1. Paulina Bogacz (ZS nr 3 w Kłobucku), 2. Natalia Zając (ZS w Krzepicach), 3. Krzysztof Wysocki (ZS nr 1 w Kłobucku).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024