Kule, powiat

Szef ośrodka szkolenia pożegnany

Byłego już (od miesiąca) szefa Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach pożegnano podczas sesji rady powiatu w Kłobucku.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Szef ośrodka szkolenia pożegnany

UROCZYSTOŚĆ. W Kłobucku podczas sesji powiatowej pożegnano odchodzącego ze służby na stanowisku komendanta Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach

Obecność ppłk. Jerzego Cyrulika w Kłobucku podczas sesji powiatowej nie była przypadkowa, gdyż oficer ten w ciągu sześciu lat kierowania ośrodkiem szkolenia więzienników w Kulach dał się poznać jako zwolennik możliwie szerokich kontaktów i współpracy ośrodka ze społeczeństwem i samorządami naszego powiatu. Tu więc była okazja podziękować mu za to zaangażowanie. Sam fakt zaistnienia swoistej „chemii” między byłym już szefem ośrodka a naszymi samorządami był, zdaje się, o tyle nieprzypadkowy, że pułkownik Cyrulik sam ma doświadczenia samorządowe, choć nie w naszym powiecie, a po sąsiedzku. Był na przełomie wieków wójtem w Herbach, teraz przewodniczy lublinieckiej radzie powiatu.
Gość sesji nadmienił w Kłobucku, że odchodzi ze służby nie z własnej woli, bo miał jeszcze szereg planów i pomysłów związanych z ośrodkiem w Kulach. Jak powiedział jednak, „rozkaz to rozkaz”. Jak po zmianach kadrowych w ośrodku będzie wyglądała współpraca tej placówki z samorządami, czas pokaże. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kule, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kule, powiat

Zaczęli naprawiać drogę… przez pomyłkę!

Jarosław Jędrysiak27 października 2021

Prawko i dowód wymienią za darmo

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2019