Powiat, A klasa

Wygrana kłobuckiego Znicza w Łobodnie

Podczas wiosennej inauguracji A klasy lublinieckiej Huragan Jezioro 1:2 (0:1) przegrał z Rybakiem Ciasna. W dynamicznej akcji najnowszy nabytek Huraganu z Olimpii Huta Stara, Tomasz Tryba.
Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. W gminnych A-klasowych derbach Znicz Kłobuck na wyjeździe 2:0 (2:0) pokonał Okszę Łobodno. Podrażniony ubiegłotygodniowym bezbramkowym remisem w Szarlejce lider, Orzeł Kiedrzyn, 5:0 (3:0) rozgromił Naprzód Ostrowy

W derbach gminy Kłobuck dla Znicza dwie bramki zdobyli Karol Kasprzyk, w 23. minucie z karnego (po faulu na Przemysławie Majczynie), oraz Miłosz Bielecki w 40. minucie. Zajmujący piąte miejsce podopieczni Tomasza Juszczyka posiadają już zaledwie jednopunktową stratę do wicelidera Orlika-Pogoni Blachownia, z którym zmierzą się w najbliższej, XVIII kolejce.
Cztery bramki dla Orła Kiedrzyn uzyskał Maciej Wolski (który z dorobkiem aż 30 goli przewodzi klasyfikacji strzelców grupy pierwszej), a jedną Mateusz Teodorczyk (19. celne trafienie w sezonie). Po wyjazdowej porażce 0:3 (dwa gole Huberta, a jeden Wojciecha Wodzisławskich) ze Startem Soborzyce na ostatnim miejscu wylądowała znacznie wzmocniona przed rundą wiosenną Sparta Nowa Wieś (w której barwach na boisku pojawił się grający trener, 51-letni Dariusz Bernat). Przypomnijmy, że Spartę na wiosnę wzmocnili Krystian Kocemba i Patryk Konieczny z Gromu Miedźno, Michał Dymek z Naprzodu Ostrowy, Bartłomiej Małolepszy z Lotnika Kościelec, Krzysztof Warzyszyński z Płomienia Czarny Las oraz bramkarz Dominik Mermer (wolny transfer). Z drużyną rozstali się jedynie bramkarz Wojciech Grzejda (który przeszedł do niemieckiego klubu DJK Sport Club Polonia Hannover) oraz, już w trakcie rundy jesiennej, Rafał Jędrysiak. Siedem punktów w trzech wiosennych meczach pozwoliło podopiecznym Marcina Kotyli z Gromu Cykarzew awansować na dziesiąte miejsce w tabeli.
W grupie drugiej zdecydowany lider, Sparta Szczekociny, 4:2 (dwie bramki Krzysztofa Minora, prowadzącego w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 21 bramek) wygrała z Jurą Niegowa, a zajmujący z 11-punktową stratą drugie miejsce LKS Kamienica Polska na wyjeździe 6:0 pokonał Spartę Siedlec Duży/Gniazdów.
W A klasie lublinieckiej Huragan Jezioro 1:2 (0:1) przegrał z Rybakiem Ciasna. W 38. minucie kontuzjowanego bramkarza gospodarzy, Kamila Dryndę, zastąpił obrońca Piotr Syrek. Wyrównującego gola dla Huraganu uzyskał w 62. minucie Łukasz Kaczmarzyk. Płomień Przystajń nadspodziewanie wysoko – 1:6 (0:1) – uległa Pokojowi Sadów. Dla Płomienia honorowe trafienie było dziełem Pawła Rusoka (w 62. minucie), który zaledwie dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku. W najciekawszym spotkaniu XIV kolejki Małapanew Kuczów 1:0 (0:0) pokonała prowadzącego w A-klasowej tabeli po rundzie jesiennej Promienia Glinicę. Nowym liderem został Orzeł Psary/Babienica (5:2 z Mechanikiem Kochcice).

Podokręg Częstochowa
A klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (XVII kolejka): Junior Szarlejka-Błękitni Libidza (Piotr Jabłoński, Łukasz Drynda), Sokół Wręczyca Wielka-Płomień Czarny Las (Paweł Nowak-3, Mateusz Traczyk, Łukasz Toborek-Tomasz Stefański- 2, Rafał Stefański), Orlik-Pogoń Blachownia-Grom Cykarzew 1:1 (Grzegorz Maciejewski- Tomasz Kutak).

A klasa
Podokręg Lubliniec

Pozostałe wyniki (XIV kolejka): Błękitni Herby-Sparta Tworóg 1:2, Unia Lisowice-Ruch Kochanowice 0:3, Unia II Kalety-Śląsk Koszęcin 3:1.