Powiat, A klasa

Znicz Kłobuck mistrzem jesieni grupy pierwszej

Na zakończenie A-klasowej jesieni Znicz Kłobuck na wyjeździe w powiatowych derbach 3:0 (2:0) pokonał Sokoła Wręczyca Wielka. W piłkarskim pojedynku Kamil Wojtyra (Znicz) z Mateuszem Koćwinem (Sokół, z prawej).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Znicz Kłobuck mistrzem jesieni grupy pierwszej

PIŁKA NOŻNA. Podopieczni Tomasza Juszczyka w trzynastej, a zarazem ostatniej kolejce piłkarskiej jesieni, w powiatowych derbach na bocznym boisku we Wręczycy Wielkiej, 3:0 (2:0) pokonali Sokoła. Dla Znicza dwie bramki zdobył Kamil Wojtyra (który z dorobkiem 28 goli przewodzi w klasyfikacji strzelców grupy I), a jedna Jakub Juszczyk

Niestety do piłkarskiego derbowego widowiska nie dostosowała się zorganizowana grupa kibiców z Kłobucka. Z powodu ich niewłaściwego zachowania w końcówce meczu sędzia był zmuszony na chwilę przerwać spotkanie. Wezwana na pomoc przez działaczy Sokoła policja nie interweniowała. Znicz Kłobuck, prowadzący na półmetku A-klasowej rywalizacji z kompletem 39 punktów, ma znaczną, 11-punktową przewagę na Okszą Łobodno, która przegrała na wyjeździe z Gromem Cykarzew 0:1. O zaledwie jeden punkt do wicelidera z Łobodna zbliżyła się Liswarta Krzepice (2:0 z Orlikiem Blachownia).

Związkowa Komisja Odwoławcza przy ŚlZPN w Katowicach podtrzymała decyzję Wydziału Gier CzOZPN dotyczącą ukarania dwoma walkowerami Płomienia Czarny Las w spotkaniach z Popowem i Sokołem z powodu gry nieuprawnionego zawodnika.

W grupie II samodzielnym liderem jest spadkowicz z okręgówki, czyli Olimpia Huta Stara (3:2 w Przyrowie z Piastem). Drugie miejsce, z 9-punktową stratą, zajmują zespoły Kmicica Kruszyna i właśnie Piasta. Piłkarskim wyczynem w postaci drugiego z rzędu hat-tricka popisał się Przemysław Winckowicz (Pilica Koniecpol).

W zaległej VII kolejce, kończącej rundę jesienną w A-klasie lublinieckiej, pierwsze punkty, po bezbramkowym remisie w Sadowie z miejscowym Pokojem, straciła prowadząca w tabeli Unia Kalety. Pozycję wicelidera zajmuje, z 4-punktową stratą, Liswarta Lisów, która 5:1 (wyrównujący gol Marcina Pilśniaka) wygrała w Przystajni z dwunastym w tabeli Płomieniem. Czwartą pozycję zajmuje Huragan Jezioro, który 2:4 (bramki: Łukasz Kaczmarzyk i Łukasz Drynda) uległ w Kochcicach Mechanikowi.

A klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (XIII kolejka): Błękitni Libidza-Junior Szarlejka 2:0 (Daniel Kamiński, Kamil Cyran), Naprzód Ostrowy- Maraton Walenczów 5:1 (Szymon Idzikowski-3, Michał Kotyl, Marcin Pełka; Mateusz Sośniak), Liswarta Krzepice-Orlik Blachownia 2:0 (Kacper Nagłowski, Grzegorz Noga), Liswarta Popów-Alkas Aleksandria 6:1 (Michał Leszczyk-3, Borys Wiskulski- 2, Artur Ryś; Marceli Mesyasz), Grom Miedźno-Płomień Czarny Las 0:2 (Łukasz Skrzypczyk, Rafał Pazera), Grom Cykarzew- Oksza Łobodno 1:0 (Marcin Kotyla).


VI kolejka-zaległa (18.11., 11.00): Sokół-Naprzód.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, A klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A klasa

Przegrana Okszy z Lotnikiem

Stanisław Wrzesiński6 września 2019

Pierwszy A-klasowy punkt Maratonu Waleńczów

Stanisław Wrzesiński3 listopada 2017

Władysław Kłak nowym trenerem Juniora Szarlejka

Stanisław Wrzesiński27 października 2017

Pogromy Huraganu, Płomienia i Maratonu

Stanisław Wrzesiński22 września 2017

Naprzód wygrywa z Gromem

Stanisław Wrzesiński8 września 2017

Efektowne wygrane Znicza Kłobuck i Okszy Łobodno

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2017