Kłobuck

Startuje jubileuszowy rok harcerstwa

Spotkanie harcerskich pokoleń rozpoczęło obchody jubileuszowego roku harcerstwa na naszej ziemi.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Startuje jubileuszowy rok harcerstwa

W piątek w sali szkoły średniej na Zagórzu w Kłobucku odbyło się spotkanie rozpoczynające obchody jubileuszowego roku harcerstwa na ziemi kłobuckiej. Początki działalności harcerskiej to czasy odległe od nas już o sto lat

Spotkanie kilku pokoleń harcerzy to pierwszy ważny akt w zaplanowanych na ten rok obchodach jubileuszu, którego główne uroczystości odbędą się na jesieni. W sali szkoły w Kłobucku zgromadziło się w zeszły piątek liczne grono harcerzy w różnym wieku, od tych najmłodszych po starszych przedstawicieli drużyn wędrowniczych. Rzecz jasna licznie reprezentowana była obecna kadra Hufca ZHP Kłobuck. Ale i to nie wszystko. W spotkaniu wzięło udział wiele osób, które harcerstwo na ziemi kłobuckiej tworzyły i rozwijały w minionych dekadach, co stało się okazją do wspomnień – ilustrowanych zresztą serią archiwalnych fotografii pokazywanych na slajdach oraz opasłymi kronikami, które zostawiono obok do wglądu.
W ramach uzupełnienia spotkania było miejsce również na nieco występów artystycznych. Zaprezentowali się więc najmłodsi umundurowani, a obok nich starsi koledzy ze szkoły średniej. Co ciekawe, wystąpił też zespół ludowy Czeremcha, który w repertuarze na tę okazję też zahaczył o tematykę harcerską.
Głos zabrało kilkoro gości uroczystości. Przede wszystkim wspominali dawne dzieje i mówili o roli harcerstwa w naszej społeczności. Wiele też było życzeń powodzenia na przyszłość oraz gratulacji dla dziś działającego Hufca ZHP Kłobuck, które składano na ręce harcmistrz Beaty Pluty, komendantki naszego powiatowego harcerstwa.
Jubileusz rozciągnie się na cały obecny rok, będziemy więc mieli jeszcze okazję niejednokrotnie wracać do tematu harcerstwa w Kłobucku i powiecie oraz do dziejów tutejszego hufca. Tymczasem przyłączamy się do najlepszych życzeń i gratulacji dla tej ważnej dla kształtowania postaw młodego społeczeństwa i dla wychowania w duchu patriotyzmu organizacji. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024