Zajączki Drugie

Spotkanie z panem Hansem Christianem

Andersen odwiedził szkołę w Zajączkach. Oczywiście jeśli dołożyć tu odrobinę wyobraźni. Ale w świecie baśni słynnego autora to chyba nietrudne.
SP ZAJĄCZKI DRUGIE
Spotkanie z panem Hansem Christianem

W związku z obchodami Światowego Dnia Książki dla Dzieci w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich zorganizowano „Wieczór z Andersenem”

– Głównym celem imprezy było rozbudzanie u dzieci zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie idei głośnego czytania – wyjaśnia Anna Hałka, pomysłodawczyni wieczoru z baśniami.
Nie ograniczono się wszakże do samego tylko czytania. Najpierw była zabawa integracyjna „Nić przyjaźni”, potem przebieranie się za postacie z baśni Andersena oraz tworzenie kwiatów z papieru, które złożone zostały autorowi w hołdzie.
– Najważniejszym momentem wieczoru było spotkanie z Andersenem. Obejrzał on paradę baśniowych bohaterów i wysłuchał życzeń. Następnie opowiedział uczniom o swoim życiu i przeczytał jedną z baśni – opowiada Joanna Pietrzak, anglistka ze szkoły w Zajączkach.
Aby wiadomości dały się zapamiętać na dłużej, była jeszcze prezentacja poświęcona Hansowi Christianowi Andersenowi oraz konkursy z nim związane. Ich uczestnikom przyznawano tytuły „Andersenologa”. Z kolei w ramach warsztatów plastycznych uczniowie nieco nawiązali już do nadchodzących świąt, bo ozdabiali jajka techniką decoupage- ’u. Wszystko przeplatano wspólnym czytaniem baśni.
– „Wieczór z Andersenem” okazał się sporym sukcesem. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania i porozmawiania z autorem ich ulubionych baśni – ocenia Marcin Gładysz, szkolny historyk i trzeci z nauczycieli zaangażowanych w zorganizowanie tego wieczoru baśni.
– Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści, a dużą frajdą było wspólne czytanie. Teraz zapewne z dużo większą ochotą uczniowie sięgną po dzieła sławnego Duńczyka – dodaje Hałka. Całe przedsięwzięcie współgra z realizowaną w szkole innowacją pedagogiczną „Książka moim przyjacielem”, która służy popularyzowaniu czytelnictwa wśród dzieci. Wszystko jest pomyślane nowocześnie, a wyniki podejmowanych działań są publikowane na profilach szkolnych na Twitterze i na Facebooku. (jar)– Głównym celem imprezy było rozbudzanie u dzieci zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie idei głośnego czytania – wyjaśnia Anna Hałka, pomysłodawczyni wieczoru z baśniami. Nie ograniczono się wszakże do samego tylko czytania. Najpierw była zabawa integracyjna „Nić przyjaźni”, potem przebieranie się za postacie z baśni Andersena oraz tworzenie kwiatów z papieru, które złożone zostały autorowi w hołdzie. – Najważniejszym momentem wieczoru było spotkanie z Andersenem. Obejrzał on paradę baśniowych bohaterów i wysłuchał życzeń. Następnie opowiedział uczniom o swoim życiu i przeczytał jedną z baśni – opowiada Joanna Pietrzak, anglistka ze szkoły w Zajączkach. Aby wiadomości dały się zapamiętać na dłużej, była jeszcze prezentacja poświęcona Hansowi Christianowi Andersenowi oraz konkursy z nim związane. Ich uczestnikom przyznawano tytuły „Andersenologa”. Z kolei w ramach warsztatów plastycznych uczniowie nieco nawiązali już do nadchodzących świąt, bo ozdabiali jajka techniką decoupage- ’u. Wszystko przeplatano wspólnym czytaniem baśni. – „Wieczór z Andersenem” okazał się sporym sukcesem. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania i porozmawiania z autorem ich ulubionych baśni – ocenia Marcin Gładysz, szkolny historyk i trzeci z nauczycieli zaangażowanych w zorganizowanie tego wieczoru baśni. – Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści, a dużą frajdą było wspólne czytanie. Teraz zapewne z dużo większą ochotą uczniowie sięgną po dzieła sławnego Duńczyka – dodaje Hałka.
Całe przedsięwzięcie współgra z realizowaną w szkole innowacją pedagogiczną „Książka moim przyjacielem”, która służy popularyzowaniu czytelnictwa wśród dzieci. Wszystko jest pomyślane nowocześnie, a wyniki podejmowanych działań są publikowane na profilach szkolnych na Twitterze i na Facebooku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajączki Drugie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Zajączki Drugie

Wyposażenie zakupione dla strażaków

Jarosław Jędrysiak3 stycznia 2024

Wspierają edukację

Redakcja25 października 2023

Zbierają zakrętki na dobre cele

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Piknik Rodzinny Razem Możemy Więcej

Marcin Syguda8 czerwca 2023

Ciekawe warsztaty dla dzieci

Jarosław Jędrysiak4 kwietnia 2023

Groźny wypadek na drodze krajowej

Jarosław Jędrysiak5 marca 2023