Powiat, klasa okręgowa

Kto w grupie mistrzowskiej, kto w grupach spadkowych?

Trener Michał Skowron z wychowankami Klubu Sportowego Panki: Konradem Hejno (z lewej) i Patrykiem Gałą, którzy zadebiutowali na IV-ligowych boiskach za jego kadencji.
Stanisław Wrzesiński
Kto w grupie mistrzowskiej, kto w grupach spadkowych?

PIŁKA NOŻNA. Przed piłkarzami częstochowskiej okręgówki dwie kolejki, które zadecydują o tym, jakie zespoły ostatecznie zagrają w tzw. grupie mistrzowskiej oraz dwóch grupach spadkowych. Nagły ubiegłotygodniowy atak zimy spowodował, że dwie niezwykle ważne ostatnie kolejki rundy zasadniczej zostaną rozegrane w ciągu zaledwie pięciu dni

Stanisław Wrzesiński

Przedostatnia, XXI kolejka przełożona z 22/23 kwietnia na środę 3 maja stała się obecnie kolejką kończącą rundę zasadniczą częstochowskiej okręgówki. W grupie pierwszej tylko piłkarski kataklizm (tj. dwie porażki oraz niekorzystny układ bezpośrednich spotkań) mógłby pozbawić awansu do grupy mistrzowskiej częstochowską Victorię i Amatora Golce, prowadzące obecnie w tabeli z dorobkiem 41 punktów. Szansę na grę w grupie mistrzowskiej ciągle ma Pogoń Kamyk, plasująca się na piątym miejscu z jednopunktową startą do zajmującego czwartą lokatę częstochowskiego Stradomia. Niemniej podstawowym warunkiem są co najmniej dwie kolejne wygrane podopiecznych Cezarego Siwego: na wyjeździe z Victorią Częstochowa oraz, na własnym boisku, z Piastem Przyrów. W grupie drugiej pewne awansu do grupy mistrzowskiej są już prowadząca w tabeli Sparta Lubliniec, LZS Mrzygłód. Duże szanse mają zajmujący trzecie miejsce Zieloni Żarki oraz czwarta w tabeli Jedność Boronów. W rywalizacji o najlepszą „czwórkę” tej grupy liczą się jeszcze plasujące się na piątej opozycji MLKS Woźniki. A jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się w środę 3 maja (termin obligatoryjny) kilka minut po godzinie 19. Wydział Szkolenia CzOZPN poinformował, że po XVIII kolejce w klasyfikacji na najlepszego piłkarza okręgówki prowadzi z dorobkiem 16 głosów Bartosz Gliński (Zieloni Żarki), który wyprzedza Łukasza Krzyczmanika (Czarni Starcza, 12 głosów) i Cezarego Tomzińskiego (Olimpia Truskolasy, 9 głosów). Po siedem głosów posiadają również Piotr Ściebura (Pogoń Kamyk), Patryk Chajduś (Amator Golce) i Mateusz Spaczyński (Liswarta Krzepice). W klasyfikacjach strzelców przewodzą natomiast Cezary Tomziński (Olimpia) z dorobkiem 19 bramek w grupie pierwszej oraz zdobywca 25 goli Piotr Prusko (LZS Mrzygłód) w grupie drugiej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019