Kłobuck

Spotkania Literackie po raz drugi

Spotkanie z autorką cieszyło się niemałym zainteresowaniem.
MOK KŁOBUCK
Spotkania Literackie po raz drugi

KONKURS. Tegoroczne II Spotkania Literackie w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku połączono z organizowanym po raz 29. Regionalnym Konkursem Recytatorskim „Wrażliwość na słowa”

Konkurs „Wrażliwość na słowa” jest organizowany na szczeblu regionalnym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, a na naszym terenie także przez domy kultury w powiecie w Kłobucku i w gminach. Biorących w nim udział uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – łącznie ponad siedemdziesiąt osób w trzech grupach wiekowych – oceniało w Kłobucku jury, w którym zasiadły: pisarka, scenarzystka i dziennikarka Małgorzata Gutowska- Adamczyk, kulturoznawca i instruktor ROK w Częstochowie Dorota Musiał oraz teatrolog i instruktor MOK w Kłobucku Beata Górska-Cieślińska. Listę nagrodzonych w konkursie podajemy obok. Warto tu dodać, że dla części z młodych adeptów sztuki scenicznej recytacja na scenie przy pełnej widowni i scenicznym oświetleniu była pierwszym tego rodzaju zdarzeniem w życiu – i oby takim, które zaszczepi dalszą wolę szlifowania swych uzdolnień.
W drugiej części imprezy – podczas Spotkań Literackich w ściślejszym tego terminu znaczeniu – zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Wśród licznych dzieł tej autorki wymieńmy dla przykładu powieść „13. Poprzeczna”, której bohaterkami są trzy nastolatki czy nagradzana saga „Cukiernia Pod Amorem” z m.in. nagradzaną osobno pierwsza częścią pt. „Zajezierscy”. Spotkania Literackie otworzyli wspólnie burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz Olga Skwara i Monika Wypych, szefujące odpowiednio MOK-owi i bibliotece publicznej, a prowadziła je Olga Derewiecka. Na zakończenie dyrektor MOK-u wręczyła autorce pamiątkowy „Dąb Literacki”. (jar)

LAUREACI KONKURSU „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA”

Klasy I-III SP: 1) Bartosz Kalus, 2) Wiktoria Buchwald, 3) Aleksander Czajkowski; wyróżnienie: Agata Szewczyk.
Klasy IV-VI SP: 1) Weronika Drewniak, 2) Przemysław Kiepura i Julia Pilśniak, 3) Jakub Grabowski; wyróżnienie: Wera Łyżniak.
Klasy gimnazjum: 1) Marta Szleper, 2) Zuzanna Klorek, 3) Kacper Męcka. Nie wyróżniono żadnej osoby w kategorii gimnazjalnej „Wywiedzione ze słowa”.

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Burmistrz i radni złożyli ślubowanie

Jarosław Jędrysiak12 maja 2024