Wręczyca Wielka

Inwestują w Czereśniową, chociaż jest niezamieszkała

Wójt Krawczyk twierdzi, że zainwestowanie w ul. Czereśniową to nie tyle kwestia przygotowania drogi pod zabudowę jednorodzinną, co przede wszystkim sprawa udrożnienia ruchu samochodowego, sporego m.in. w okolicy szkoły i przedszkola.
ARCHIWUM.
Inwestują w Czereśniową, chociaż jest niezamieszkała

INFRASTRUKTURA. Gmina chce wyposażyć w sieć kanalizacyjną ul. Czereśniową, a potem zbudować tam asfaltową drogę – mimo że nikt przy niej nie mieszka. – Ale będzie łączyła się z kilkoma sąsiednimi ulicami, rozładuje ruchu samochodowy i ułatwi wyjazd ze szkoły i przedszkola – argumentuje wójt

Wręczyckie władze starały się pierwotnie o pieniądze unijne na przebudowę ul. Czereśniowej. Latem ubiegłego roku opublikowano wyniki konkursu. Czereśniowa znalazła się wprawdzie na liście rankingowej, ale dopiero na 129. miejscu (na 149 wszystkich). Gmina zamierza ponownie starać się o dotację, ale tym razem z ministerstwa. Chodzi o program przebudowy dróg lokalnych, będący kontynuacją tzw. schetynówek, do którego zamierza złożyć wniosek we wrześniu. Dofinansowanie nie może obejmować jednak kanalizacji sanitarnej, więc Wręczyca zbuduje ją wcześniej za własne pieniądze. Przetarg już ogłosiła, a zakończenie prac planuje do 10 sierpnia. Realizacji części drogowej, która ma być wykonana kompleksowo, tj. z chodnikami, oświetleniem i kanalizacją deszczową, najwcześniej można spodziewać się w roku 2018, oczywiście pod warunkiem pozyskania pieniędzy z ministerstwa. Co ciekawe, mimo że przy Czereśniowej działki są podzielone, to póki co nikt przy niej nie mieszka. Wcześniej położono przy niej sieć wodociągową, w najbliższych tygodniach powstanie ściekowa, a niedługo droga z chodnikami. Rodzi się więc pytanie, po co gmina już teraz tak mocno inwestuje w tę ulicę?
– Chodzi przede wszystkim o rozładowanie ruchu samochodowego – mówi wójt Henryk Krawczyk. – Po przebudowie Czereśniowa będzie przelotowa i będzie łączyła się z ul. Miodową, Sportową, Strażacką, Szkolną oraz Jabłoniową, która obecnie jest ślepa. Dzięki niej łatwiej będzie można wyjechać ze szkoły i przedszkola, a rano rodzice mają teraz z tym spory problem – dodaje.
Wykonawca budowy kanalizacji sanitarnej powinien być znany jeszcze w pierwszej połowie maja. Sieć ma powstać w granicy pasa drogowego. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023