Powiat, II, III i IV liga

Piłkarski majowy maraton KS-u Panki

W zremisowanym 2:2 (1:1) wyjazdowym sparingowym spotkaniu z Zielonymi Żarki drugiego gola dla IV-ligowego KS-u Panki uzyskał grający w drugiej połowie na pozycji napastnika… bramkarz, Adrian Woszczyna.
Stanisław Wrzesiński
Piłkarski majowy maraton KS-u Panki

PIŁKA NOŻNA. Między 10 a 31 maja IV-ligowego beniaminka z Panek czeka prawdziwy piłkarski maraton. Z powodu niesprzyjających wcześniejszych warunków atmosferycznych (nagły powrót zimy i ulewne deszcze) oraz przełożonych dwóch wiosennych kolejek IV-ligowcy rozegrają w systemie środa-sobota/ niedziela aż siedem kolejek

Stanisław Wrzesiński

Klub Sportowy z Panek w aż w pięciu meczach spośród tych siedmiu spotkań będzie pełnić rolę gospodarza: 10.05. (17.30) z Szombierkami Bytom, 17.05. (18.00) z Tyskim Sportem II, 21.05. (17.00) z Ruchem Radzionków, 24.05. (18.00) z Piastem II Gliwice oraz 31.05. (18.00) z Sarmacją Będzin. Przypomnijmy, że wszystkie dotychczasowe IV-ligowe punkty, czyli łącznie 14 (pomijając walkower z Nadwiślanem Góra) KS Panki zdobyły właśnie na własnym boisku. KS Panki, w towarzyskim spotkaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Żarkach, 2:2 (1:1) zremisowały z trzecim zespołem częstochowskiej okręgówki (grupa II), czyli miejscowymi Zielonymi. Dla Panek gole strzelali Arkadiusz Hyra oraz, w drugiej połowie, występujący w ataku bramkarz, Adrian Woszczyna. Gospodarze w bramce, których w pierwszej połowie występował 44-letni Tomasz Stańczyk, odpowiedzieli celnymi trafieniami Filipa Dzięcioła i Kamila Kurpiosa. W KS-ie Panki zadebiutował kolejny bramkarz (ostatnio związany z Aklasowymi Błękitnymi Libidza), Dariusz Sobolewski. W XXVII kolejce (06-07.05.) KS Panki otrzymał trzy punkty walkowerem (3:0) za wyjazdowe spotkanie z wycofanym z IV ligi Nadwiślanem Góra.

Pozostałe rozgrywki
W derbach regionu częstochowskiego MKS Myszków 1:1 (0:1) zremisował z Polonią Poraj (20. bramka Marcina Kowalskiego w sezonie). Raków II Częstochowa (z Łukaszem Kmieciem i Dawidem Wojtyrą w składzie) 0:2 (0:1) uległ Górnikowi Piaski. Po wygranej 4:1 (1:0) z Przemszą Siewierz nowym wiceliderem został Ruch Radzionków. Prowadzi Gwarek Tarnowskie Góry (6:0 z GKS-em II Katowice), posiadający aż 14-punktową przewagę nad zespołem z Radzionkowa. W grupie drugiej na czele znajduje się Decor Bełk, który o siedem punktów wyprzedza GKS Radziechowy-Wieprz (jeden mecz mniej).
II-ligowy wicelider, Raków Częstochowa, po bramce Piotra Malinowskiego 1:0 (0:0) pokonał na wyjeździe Olimpię Zambrów. Podopieczni Marka Papszuna posiadają jednopunktową stratę do opolskiej Odry. Po wyjazdowej porażce 1:2 (0:0) z Legionovią Legionowo na dziesiąte miejsce spadł Gryf Wejherowo (z wychowankiem Liswarty Krzepice Przemysławem Mońką w składzie). Zajmująca szóstą pozycję III-ligowa częstochowska Skra na wyjeździe 1:1 (1:0) zremisowała z sąsiadującą w tabeli grupy III Stalą Brzeg. Trzecią bramkę dla BKS-u Stali Bielsko- Biała w wygranym 3:0 (0:0) meczu z Lechią Dzierżoniów zdobył pochodzący z Krzepic Artur Pląskowski.

IV liga śląska, grupa I

Pozostałe wyniki (XXVI kolejka): Przemsza Siewierz-Raków II Częstochowa 4:1; (XXVII kolejka): Szombierki Bytom-Warta Zawiercie 5:2,Tyski Sport II-RKS Grodziec 3:1, Sarmacja Będzin-Ruch II Chorzów 1:2, Piast II Gliwice-Slavia Ruda Śląska 2:0.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, II, III i IV liga

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, II, III i IV liga

IV-ligowy debiut Krzysztofa Pasieki

Stanisław Wrzesiński23 maja 2017

Porażka po bezbarwnych derbach

Redakcja1 maja 2017

Jakub Arak katem KS-u Panki

Redakcja6 kwietnia 2017

Panki wygrały z wiceliderem!

Redakcja30 marca 2017

Wyjazdowa wiosenna inauguracja IV-ligowego beniaminka z Panek

Redakcja13 marca 2017

KS Panki przegrywa z byłym II-ligowcem

Redakcja7 października 2016