Pod naszym patronatem

Piknik Rodzinny oraz I Bieg Przełajowy w Białej – „PODARUJ SERCE”

Piknik Rodzinny oraz I Bieg Przełajowy w Białej – „PODARUJ SERCE”

Piknik Rodzinny „Podaruj Serce” 27 maja 2017 r., godz. 14.30

Piknik Rodzinny „Podaruj Serce” w Zespole Szkół w Białej, który odbędzie się 27 maja 2017r. dedykujemy naszym dziadkom, babciom oraz seniorom. Mottem przewodnim pikniku będzie fragment wypowiedzi Papieża Franciszka, podczas spotkania z wolontariuszami w Krakowie na ŚDM, 31 lipca 2016 r.

„Zawsze zadawajmy sobie pytanie: “Skąd przychodzę?” Pamiętajmy o miejscu, z którego pochodzimy.(…) A co zrobić, by mieć tę pamięć? Porozmawiaj z rodzicami, porozmawiaj ze starszymi. Przede wszystkim z dziadkami. Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, to musisz dostać tę pochodnię, którą przekaże ci dziadek i babcia. Czy obiecujecie mi (…), że więcej będziecie rozmawiać z dziadkami? A jeśli dziadkowie odeszli już, to porozmawiacie z innymi starszymi ludźmi? Będziecie ich pytać? Pytajcie ich, oni to czysta mądrość!”

W związku z tym nasi uczniowie wręczą zaproszenia swoim dziadkom i babciom oraz osobom starszym i samotnym z Białej.

Piknik będzie podsumowaniem działań wolontariackich w Zespole Szkół w Białej. Rok 2016/2017 ogłoszono rokiem wolontariatu i wychowania do wartości. Realizując założenia polityki oświatowej podejmowaliśmy w ciągu roku szkolnego szereg różnych działań, wspierających najbardziej potrzebujących. Podczas tegorocznego pikniku wychodzimy do naszych dziadków i babć oraz starszych i samotnych. Pragniemy także wesprzeć podopiecznych ze Stowarzyszenia Ziemi Częstochowskiej organizując po raz pierwszy I Bieg Przełajowy „Podaruj Serce”, podczas którego będzie można wrzucić do puszki dobrowolną kwotę. Współorganizatorem biegu jest Kłobuckie Stowarzyszenie Sportowe NGB Kłobuck, wspiera nas Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Bardzo ważnym punktem pikniku jest bieg, do którego zachęcamy wszystkich, a w szczególności dziadków, babcie i seniorów. W biegu może wziąć udział każdy. Nie będzie pomiaru czasu i nie będą przyznawane nagrody. Dystans 2km. Zależy nam, aby jak najwięcej osób wzięło pobiegło tego dnia.

Program pikniku będzie zawierał wiele atrakcji dla osób starszych – występy artystyczne, porady, różne formy aktywności fizycznej, itp.

Na scenie zobaczymy uczniów z Zespołu Szkół w Białej w programie artystycznym. Na deskach wystąpi zespół „Zgrana Paka”, który wykona piosenki biesiadne. Ciekawym punktem programu będzie blok fitness, w którym zobaczymy różnego rodzaju formy aktywności fizycznej, prezentowane przez wykwalifikowane instruktorki fitness. Odwiedzi nas także Mistrzyni Świata w Tańcach Latynoamerykańskich Magdalena Dederko i jej partner Kacper Pawłowski. Na scenie zatańczą również tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego „Pionier” z MOK w Kłobucku. Atrakcyjnym punktem programu będzie godzinny koncert zespołu SKL BLUES. Następnie dyskotekę rozpocznie DJ Sławek i Marek „Elvis” Ziętal. Około 22.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni w wykonaniu formacji „Ognista Improwizacja”. Dalej wszyscy będą bawić się przy dźwiękach muzyki pod kierunkiem DJ Sławka do godz. 23.00.

Tego dnia będzie u nas gościć również pani Małgorzata Stanior, dietetyk, farmaceuta i pedagog. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Pani Stanior w krótkim wystąpieniu, opowie jak zdrowo się odżywiać zwłaszcza wtedy, kiedy jest się już babcią i dziadkiem. Ponadto obecny będzie na pikniku pan Sławomir Rottengruber – prezes Koła STF Zabrze, który jest po transplantacji serca. Opowie jak wygląda jego życie, a także jak żyć, aby serce dobrze funkcjonowało przez wiele lat. Będzie można również wypełnić oświadczenie woli o dawstwie organów po śmierci.

Ważnymi gośćmi tego dnia będą przedstawiciele Hospicjum w Częstochowie.

Proponujemy wiele atrakcji, które wymienione są na plakacie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

3 komentarze

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pod naszym patronatem

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Pod naszym patronatem

Zaczynają się Dni Długoszowskie

Jarosław Jędrysiak9 września 2020

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA ZIEMI KŁOBUCKIEJ

Ewa Chojnacka5 września 2019

KONKURS LITERACKI – SENSACYJNY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka3 września 2019

Zagrają w carcassonne – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka3 września 2019

V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka27 lipca 2019

Serdecznie zapraszamy – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka18 lipca 2019