Częstochowa

Giełda akwarystyczno – zoologiczna w „Jagiellończykach”

Giełda akwarystyczno – zoologiczna w „Jagiellończykach”

WYDARZENIE. Już w najbliższą sobotę coś dla miłośników akwarystyki, terrarystyki i zwierząt domowych – Częstochowska Giełda Akwarystyczno – Zoologiczna organizowana przez grupę wystawców oraz Polskie Centrum Handlowo-Usługowe „Jagiellończycy”. Gościem specjalnym będzie Katarzyna Kondej, prezes Stowarzyszenia Polskie Centrum Miłośników Zwierząt

Tradycja organizacji tego typu wydarzeń sięga w Częstochowie lat 90-tych. W ostatnich latach odbywały się one w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrowskiego. W najbliższą sobotę 20 maja natomiast miłośnicy akwarystyki, terrarystyki i zwierząt domowych powinni się udać do Centrum Handlowego „Jagiellończycy”. Poprzednie edycje organizowała Liga Ochrony Przyrody, teraz jest to inicjatywa grupy wystawców.
– Dawniej była to bardziej wystawa, teraz natomiast giełda, czyli coś innego. To świeża sprawa, która narodziła się nagle i została wprowadzona w życie w ciągu zaledwie kilku dni – mówi Małgorzata Huras, wiceprezes firmy Centrum Zieleni, tegorocznego zdobywcy dwóch złotych medali (w tym jednego będącego wynikiem wyboru konsumentów) na Międzynarodowych Targach Gardenia 2017 za nawóz Topbuxus Health-mix do bukszpanów. – Chcemy rozszerzyć formułę i organizować giełdę cyklicznie, może nawet dwa razy w miesiącu – dodaje.
20 maja zaplanowano ją w godzinach 10.00 – 15.00. Wystawcy rozłożą swoje stoiska na pierwszym piętrze nad warzywami. Gościem specjalnym będzie Katarzyna Kondej, prezes Stowarzyszenia Polskie Centrum Miłośników Zwierząt, która pojawi się w „Jagiellończykach” jako ekspert w dziedzinie małych ras i będzie udzielać porad. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022