Powiat, A klasa

Porażka Znicza z Orłem Kiedrzyn

W Kłobucku trzy bramki dla Orła Kiedrzyn w wygranym 3:1 (2:0) spotkaniu ze Zniczem zdobył Mateusz Teodorczyk (przy piłce).
Stanisław Wrzesiński
Porażka Znicza z Orłem Kiedrzyn

PIŁKA NOŻNA. W spotkaniach A-klasowych gigantów triumfowały prowadzące w tabelach grupy mistrzowskiej I i II drużyny Orła Kiedrzyn i Sparty Szczekociny. Wygraną z kłobuckim Zniczem podopieczni Rafała Kuczery przypieczętowali awans do klasy okręgowej

Stanisław Wrzesiński

Orzeł Kiedrzyn, prowadzony przez rezerwowy trenerski duet Karol Kuczera–Oskar Operacz (zastępowali szkoleniowca Rafała Kuczerę, przechodzącego rehabilitację po operacji), 3:1 (2:0) pokonał Znicza Kłobuck, potwierdzając, że w tegorocznym sezonie był najlepszą A-klasową drużyną Podokręgu Częstochowa. Bohaterem meczu był strzelec trzech bramek (17., 44. i 63. minuta), Mateusz Teodorczyk. Honorowego gola dla Znicza zdobył w 62. minucie Przemysław Majczyna. W grupie mistrzowskiej II Sparta Szczekociny, również na wyjeździe, po dwóch celnych trafieniach najlepszego strzelca Krzysztofa Minora oraz jednym Macieja Stefańskiego 3:0 (2:0) wygrała z Sokołem Olsztyn.

W grupie spadkowej I dwie bramki 26-letniego Grzegorza Sieradzkiego, znanego na częstochowskich boiskach wychowanka Rakowa (którego Sparta wraz z bratem Piotrem oraz piłkarskim sędzią Piotrem Zroślakiem pozyskała w trakcie trwania rundy finałowej), przyczyniły się do remisu 2:2 (1:1) walczącego o utrzymanie w A klasie zespołu z Nowej Wsi z Gromem Cykarzew. Przy czym wyrównanie dla Gromu padło po samobójczym strzale Bartłomieja Małolepszego w 88. minucie. Do B klasy została już zdegradowana Warta Zawada, zajmująca ostatnie miejsce w grupie spadkowej II.

W A klasie lublinieckiej po wyjazdowym remisie 3:3 (dwa gole Przemysława Sadziaka) z Błękitnymi Herby na szóste miejsce awansował Płomień Przystajń. Siódme miejsce zajmuje Huragan Jezioro, który 2:3 przegrał z Unią II Kalety, tracąc trzecią bramkę w doliczonym czasie gry. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek lider, Orzeł Psary/ Babienica (2:0 z Rybakiem Ciasna) ma 7-punktową przewagę nad Promieniem Glinica. W najbliższej, XXIV kolejce, w niedzielę (11.06., 17.00) Płomień spotka się z wiceliderem z Klinicy, a Huragan zmierzy się w Sadowie z Pokojem. Natomiast w czwartkowej (15.06., 17.00) przedostatniej, XXV kolejce (w Boże Ciało) Huragan zagra ze Śląskiem Koszęcin, a Płomień na wyjeździe spotka się z Unią II Kalety. W tej kolejce Orzeł Psary/Babienica podejmować będzie również Promień Glinica.


Grupa mistrzowska I
Pozostałe wyniki (III kolejka): Sokół Wręczyca Wielka-UKS Orlik-Pogoń Blachownia 4:1.

Grupa mistrzowska II
Wyniki (III kolejka): Sokół Olsztyn-Sparta Szczekociny 0:3, LKS Kamienica Polska- Unia Rędziny 3:1.

Grupa neutralna I
Wyniki (III kolejka): Junior Szarlejka-Oksza Łobodno- Płomień Czarny Las 2:1 (Łukasz Drynda, Szymon Bik; Tomasz Górnik), Płomień Czarny Las- Naprzód Ostrowy 3:1 (Rafał Pazera-2, Łukasz Pełka-samobójcza- Szymon Idzikowski).

Grupa spadkowa I
Wyniki (III kolejka): Błękitni Libidza-Start Soborzyce 6:1 (Daniel Kamiński-2, Tomasz Duda, Amadeusz Polak, Patryk Gorczyca, Rafał Jabłoński; Kamil Sztymala), Sparta Nowa Wieś-Grom Cykarzew 2:2 (Grzegroz Sieradzki-2; Patryk Czyż, Bartłomiej Małolepszy – samobójcza).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, A klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A klasa

Przegrana Okszy z Lotnikiem

Stanisław Wrzesiński6 września 2019

Znicz Kłobuck mistrzem jesieni grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński17 listopada 2017

Pierwszy A-klasowy punkt Maratonu Waleńczów

Stanisław Wrzesiński3 listopada 2017

Władysław Kłak nowym trenerem Juniora Szarlejka

Stanisław Wrzesiński27 października 2017

Pogromy Huraganu, Płomienia i Maratonu

Stanisław Wrzesiński22 września 2017

Naprzód wygrywa z Gromem

Stanisław Wrzesiński8 września 2017