Częstochowa

Adriatyk. Rozpoczną w tym, zakończą w 2018

Do 27 czerwca urząd miasta czeka na oferty w przetargu na wykonanie rewitalizacji terenu przy zbiorniku Adriatyk.
PW
Adriatyk. Rozpoczną w tym, zakończą w 2018

REKREACJA. Urząd miasta ogłosił przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji pod nazwą „Budowa Strefy Wypoczynku Adriatyk w Parku Lisiniec”. Niestety na pełne efekty zaplanowanych prac trzeba poczekać do jesieni przyszłego roku

Chodzi o teren zlokalizowany w zachodniej części Parku. Zaprojektowano Pawilon Plażowy zlokalizowany w pobliżu wlotu kanału do Adriatyku. To budynek usługowy z zapleczem gastronomicznym dla korzystających z kąpieliska, plaży i wszelkich elementów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi oraz pomieszczeniami dla ratowników. Kąpielisko wraz z plażą ma mieć formę zamkniętego akwenu kąpielowego o powierzchni ok. 1800 m kw., wydzielonego z powierzchni tego zbiornika za pomocą pomostów. Plaża będzie natomiast miała powierzchnię w granicach 7000 m2.

Powstanie parking, wjazd i wejście na teren Parku, place, ciągi piesze i komunikacyjne oraz ścieżki rowerowe. W zakres prac wejdzie budowa kładki dla pieszych, stanowiącej przejście nad kanałem łączącym zbiorniki Bałtyk i Adriatyk, wieży ratowniczej oraz wykonanie zjazdu z ul. Toruńskiej. Jeśli chodzi o rozmieszczenie elementów małej architektury, to teren zostanie wyposażony m.in. w: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i słupki ograniczające ruch pojazdów. Ponadto zaplanowano zmianę ukształtowania terenu wraz z nasadzeniem drzew i krzewów. Już na początku roku urząd miasta zwracał uwagę, że chce tak zorganizować prowadzone prace, żeby nie uniemożliwiały one korzystania z parku w tegorocznym sezonie. Niestety na efekty przyjdzie poczekać do przyszłego roku, co nie oznacza, że w przyszlorocznym sezonie będzie już można korzystać z nowych atrakcji. Termin zakończenia realizacji pierwszego etapu to dopiero połowa października 2018. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022