Panki

CBA w urzędzie gminy

W Pankach trwa kontrola CBA. Dotyczy udzielania i realizacji zamówień publicznych.
ARCH.
CBA w urzędzie gminy

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w gminie Panki. Funkcjonariusze interesują się m.in. zamówieniami publicznymi

Czym dokładnie interesuje się CBA w urzędzie gminy i w gminie Panki? O przyczyny i zakres kontroli pytamy w warszawskiej centrali biura.

– Delegatura CBA w Katowicach wszczęła kontrolę udzielania i realizacji zamówień publicznych w gminie Panki w latach 2012-2016 w związku z realizacją projektu „Szkoły przyszłości w gminie Panki” oraz zleceniem innych usług o charakterze edukacyjnym i szkoleniowym – informuje Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Przypomnijmy pokrótce, że projekt, którego realizacją interesuje się CBA, dotyczył szkół podstawowych w Pankach, Konieczkach i Aleksandrowie i był realizowany przy wysokim dofinansowaniu unijnym (950 tys. zł) i korzystnym dla gminy, bo tylko 15-procentowym wkładzie własnym. O wniesieniu tego wkładu rada gminy zdecydowała w październiku 2013 roku. Projekt dotyczył zajęć dodatkowych i doposażenia szkół. Zarządzanie projektem w drodze przetargu powierzono Marcinowi Janiszewskiemu z Częstochowy za 63 tys. zł brutto (3 tys. miesięcznie).

Pytaliśmy w centrali CBA także o to, co spowodowało podjęcie takiej kontroli w Pankach oraz czy dotyczy ona podejrzeń odnośnie do np. konkretnej osoby, ale tego rodzaju informacje nie zostały nam udzielone. Nieco więcej zdradza nam za to wójt gminy.

– Funkcjonariusz CBA, który prowadzi dochodzenie, prosił o nieudzielanie szczegółowych informacji, bo podobne kontrole prowadzone są w różnych gminach i CBA nie chce, aby mimochodem wzmogła się czujność firmy, której się ta sprawa tyczy – mówi Bogdan Praski.

Tyle o sprawie pozwalają dziś napisać dostępne źródła informacji. Wiemy też, że kontrolę w Pankach prowadzi Delegatura CBA w Katowicach. Rozpoczęła te czynności jeszcze w maju, a planowany termin zakończenia to koniec sierpnia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024

Wójt przypomina o czyszczeniu przepustów

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2024

Chodzą fałszywi inkasenci

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2024

Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2024