Powiat, B klasa

Bramka na wagę A-klasowego awansu?

Podopieczni grającego trenera Przemysława Zachwyca (przy piłce), aby mieć pewność A-klasowego awansu, muszą w najbliższej, XVIII kolejce na wyjeździe pokonać Płomień Lgotę Mała.
Stanisław Wrzesiński
Bramka na wagę A-klasowego awansu?

PIŁKA NOŻNA. W emocjonujących powiatowych derbach wicelider grupy pierwszej, Maraton Waleńczów, 3:2 (1:1) pokonał zajmującą ostatnią pozycję Pogoń II Kamyk. Bohaterem spotkania był Mateusz Sośniak, który strzelił dwie bramki, w tym zwycięską w 91. minucie

Prowadzenie dla Maratonu uzyskał Mateusz Sośniak w 33. minucie. W tej samej minucie do wyrównania doprowadził Dawid Lesik. Gospodarze ponownie objęli prowadzenie po celnym strzale Grzegorza Łebka w 70. minucie. Kwadrans później ponownie był remis, po celnym trafieniu Kamila Cyrana… i szczęśliwe zakończenie po drugim golu Sośniaka. Aby cieszyć się z A-klasowego awansu, podopieczni Przemysława Zachwyca muszą w najbliższej, XVII kolejce wygrać na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Płomieniem Lgota Mała.

Trzeci w B-klasowej tabeli Ajaks Częstochowa, posiadający trzypunktową stratę, ale legitymujący się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań (3:0 i 5:2) od Maratonu, wywiózł trzy punkty z Mokrzeszy, gdzie 4:3 (0:2) wygrał z miejscową Iskrą. Przegrywający do 75. minuty 1:3 Ajaks uzyskał dwa decydujące gole za sprawą Mateusza Dziewońskiego i Mateusza Pokrzywińskiego w 87. i 90. minucie. Decyzją Wydziału Gier Podokręgu Częstochowa trzy spotkania zaległej XI kolejki (29-30.04.) zostaną rozegrane w niedzielę 25 czerwca.

W niezwykle wyrównanej grupie drugiej liderujący Alkas Aleksandria 3:0 zwyciężył czwartą w tabeli Unię Masłońskie. Zaledwie punkt straty posiada wicelider, KS Złoty Potok (1:0 z ULKS-em Będusz k. Myszkowa). B-klasową rywalizację zakończyła Lelovia Lelów (w ostatniej XVIII kolejce pauzuje), zajmująca aktualnie trzecie miejsce (5:3 z Orłami Kusięta).

W B klasie lublinieckiej już wcześniej awans do A klasy wywalczył prowadzący w tabeli Orzeł Pawonków (10:0 z Zielonymi Zborowskie). Dwie kolejne porażki, tj. 1:2 w zaległym wyjazdowym meczu XV kolejki ze Spartą II Lubliniec oraz 0:3 w Sadowie z Tajfunem Harbułtowice, spowodowały spadek Dragona Rusinowice na czwarte miejsce. Na kolejkę przed zakończeniem B-klasowej rywalizacji pozycję wicelidera, premiowaną również A-klasowym awansem, zajmuje Sparta II Lubliniec. Zajmujący ósme miejsce Płomień Borowe 0:3 (0:1) uległ LKSowi Wierzbie. W najbliższej, a zarazem ostatniej, XXII kolejce (18.06., 13.00) Płomień zmierzy się na wyjeździe z Victorią Strzebiń. (Sas)

Podokręg Częstochowa
B klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (XVII kolejka): Dąbrowianka Dąbrowa Zielona-Polonia- Unia Widzów 6:3, Biała Gwiazda Krasice-Metal Rzeki Wielkie 1:1, Warta II Mstów-Płomień Lgota Mała 4:0.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, B klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, B klasa

Płomień Borowe postraszył lidera z Hadry

Stanisław Wrzesiński20 października 2017

Pomeczowe weryfikacje zmieniły tabele

Stanisław Wrzesiński13 października 2017

Wysokie wygrane rezerw Znicza i Olimpii

Stanisław Wrzesiński6 października 2017

Sparta Nowa Wieś wygrywa w strugach deszczu

Stanisław Wrzesiński22 września 2017

Dziesięć bramek 17-letniego Kamila Sztymali

Stanisław Wrzesiński15 września 2017

Znicz II Kłobuck liderem grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński8 września 2017