Lubliniec

Wyłudzili 1,8 mln zł podatku

– Zeznania świadków i zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 10 osobom – informuje aspirant sztabowy Iwona Ochman.
Wyłudzili 1,8 mln zł podatku

OSZUSTWO. Lublinieccy policjanci zakończyli gigantyczne postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji związanej z zakupem oleju opałowego przez właścicieli jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu. Straty wynikające z uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na kwotę przekraczającą 1,8 mln zł. Nieuczciwym przedsiębiorcom grozi teraz 5 lat więzienia

Jak podaje lubliniecka komenda policji, w 2008 roku uwagę funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Częstochowie, przeprowadzających kontrolę jednej ze stacji benzynowych na terenie naszego powiatu, zwróciły dokumenty dotyczące rozliczania podatku akcyzowego. We wrześniu 2008 r. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie uchylania się od opodatkowania przez właścicieli stacji. Przesłuchania świadków i zabezpieczone dokumenty wskazywały, że proceder trwał od początku 2005 do początku 2008 r. W tym okresie właściciele firmy nie składali wymaganych przepisami oświadczeń, co skutkowało naliczaniem niewłaściwych stawek podatku akcyzowego. W ramach prowadzonego gigantycznego postępowania śledczy i prokuratorzy przesłuchali ponad 1000 osób i zweryfikowali ponad 11 tysięcy oświadczeń. W sprawie opinie wydawali także biegli z zakresu pisma ręcznego, księgowości oraz audytu i rachunkowości.

– Zeznania świadków i zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 10 osobom – informuje aspirant sztabowy Iwona Ochman, oficer prasowy lublinieckiej komendy. – Do sądu trafił już akt oskarżenia. Właściciele stacji odpowiedzą za uchylanie się od opodatkowania i fałszowanie dokumentów. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły ponad 1 800 000 zł. Ponad 600 zarzutów fałszowania dokumentów usłyszało także 7 kierowców. Za popełnione przestępstwa nieuczciwym przedsiębiorcom i przewoźnikom grozi teraz 5 lat. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Lubliniec

Film promujący Lubliniec!

Marcin Syguda27 stycznia 2022

Centrum Przesiadkowe w Lublińcu – najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce

Marcin Syguda27 stycznia 2022

W Lublińcu powstaje labirynt

Marcin Syguda7 sierpnia 2021

„Łowcy pedofilów” zatrzymali inżyniera z Lublińca

Adam Świerczyński22 maja 2021

Budki dla ptaków i nietoperzy

Adam Świerczyński18 marca 2021

Zwolnią „prywaciarzy” z opłat koncesyjnych

Adam Świerczyński5 marca 2021