Lubliniec

„Łowcy pedofilów” zatrzymali inżyniera z Lublińca

Jak ustalono, mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu.
„Łowcy pedofilów” zatrzymali inżyniera z Lublińca

PROKURATURA. Grupa tzw. łowców pedofilów doprowadziła do zatrzymania przez policję 55-letniego mieszkańca Lublińca podejrzanego o składanie niemoralnych propozycji osobie podającej się za dziewczynkę poniżej 15. roku życia

Do zatrzymania 55-letniego inżyniera z Lublińca doprowadzić mieli członkowie grupy „łowców pedofilów”, współpracujący z jedną z telewizji. Mężczyzna miał w pierwszych dniach kwietnia składać za pośrednictwem internetu propozycje poddania się tzw. innej czynności seksualnej osobie, która poinformowała go, że jest dziewczynką poniżej 15. roku życia. W rzeczywistości była to kobieta z grupy zajmujących się ujawnianiem przestępstw seksualnych wobec osób nieletnich. W internecie znaleźć można nagrania z rozmów 55-latka z członkiniami grupy.
Po kilku tygodniach „łowcy” przyjechali do Lublińca i chcieli dokonać tzw. obywatelskiego zatrzymania. Odradziła im to jednak policja. Ostatecznie tego samego dnia lublinieccy kryminalni zatrzymali mężczyznę.
Jak poinformował nas prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, 55-latek ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności z artykułu 200 a par. 2 Kodeksu karnego (chodzi tu o tzw. elektroniczną korupcję seksualną małoletniego), który brzmi: „Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
Jak ustalono, mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak wynika z zarejestrowanych rozmów z 55-latkiem, mężczyzna mógł w przeszłości skłonić inne dziewczynki np. do przesyłania mu zdjęć w negliżu. Aktualnie trwa analiza korespondencji i treści, jakie 55-latek posiadał w swoim komputerze. Wobec zatrzymanego mężczyzny zastosowano dozór policyjny. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lubliniec

Więcej w Lubliniec

Film promujący Lubliniec!

Marcin Syguda27 stycznia 2022

Centrum Przesiadkowe w Lublińcu – najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce

Marcin Syguda27 stycznia 2022

W Lublińcu powstaje labirynt

Marcin Syguda7 sierpnia 2021

Budki dla ptaków i nietoperzy

Adam Świerczyński18 marca 2021

Zwolnią „prywaciarzy” z opłat koncesyjnych

Adam Świerczyński5 marca 2021

Ekspresówka podzieli Lubliniec?

Adam Świerczyński5 marca 2021