Pod naszym patronatem

Wystawa na harcerski jubileusz

Druh Wierus, kawaler Orderu Uśmiechu, w towarzystwie żeńskiej kadry hufca.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wystawa na harcerski jubileusz

JUBILEUSZ. W czasie Dni Kłobucka kolejny istotny akord obchodów 100-lecia harcerstwa na naszych ziemiach wybrzmiał dzięki staraniom Hufca ZHP w Kłobucku

Harcerze byli obecni i widoczni także podczas imprezy plenerowej na rynku, ale szczególne znaczenie miał zwłaszcza akt otwarcia wystawy jubileuszowej w westybulu MOK-u. Zgromadzono tu na tablicach informacje, fotografie i pamiątki dotyczące działaczy harcerskich, którzy zasłużyli się dla tej organizacji w ciągu stulecia jej działalności na ziemi kłobuckiej. Przygotowano i wystawiono także szereg pamiątek z działalności hufca. A już po otwarciu serdecznie zapraszano wszystkich zainteresowanych do poszukania – być może – własnych harcerskich wspomnień podczas odwiedzania tejże wystawy. Nadano jej tytuł „Harcerstwo wczoraj i dziś” – ukazując ciągłość tradycji i nadal trwającą atrakcyjność tej formy pracy z dziećmi i młodzieżą oraz zajęć dla nich.

Wystawę otwarli wspólnie komendantka Hufca ZHP Kłobuck hm. Beata Pluta i burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, a asystował tej ceremonii m.in. poseł Andrzej Gawron. Wśród obecnych były także te osoby, które same są żywą legendą kłobuckiego harcerstwa.

Otwarcie wystawy to kolejne już wydarzenie rozpisanych na rok obchodów jubileuszu harcerstwa na naszym terenie, nad którymi mamy przyjemność sprawować patronat medialny. Kolejne wydarzenia przewidziano na jesień. Tymczasem harcerze wybierają się na wakacje i, jak się dowiadujemy, są jeszcze wolne miejsca na kolonie. Może to dobra okazja, by kolejni młodzi ludzie zaczęli tę ciekawą życiową przygodę z organizacją z tak pięknymi tradycjami? (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pod naszym patronatem

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Pod naszym patronatem

Zaczynają się Dni Długoszowskie

Jarosław Jędrysiak9 września 2020

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA ZIEMI KŁOBUCKIEJ

Ewa Chojnacka5 września 2019

KONKURS LITERACKI – SENSACYJNY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka3 września 2019

Zagrają w carcassonne – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka3 września 2019

V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka27 lipca 2019

Serdecznie zapraszamy – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka18 lipca 2019