Konieczki

Dędek odwołany z Maskpolu

Z funkcji prezesa zarządu odwołany został Krzysztof Dędek.
ARCH.
Dędek odwołany z Maskpolu

KADRY. W poprzedni czwartek (29 czerwca) odwołany został z funkcji Krzysztof Dędek, długoletni prezes zarządu Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego „Maskpol” SA oraz dwaj członkowie zarządu firmy

Maskpol jest jednym z największych pracodawców na terenie powiatu kłobuckiego, toteż wszelkie istotne zmiany dotyczące tej firmy budzą zrozumiałe zainteresowanie szerokich kręgów społeczeństwa naszego powiatu. 29 czerwca odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie PSO „Maskpol” SA, podczas którego podjęte zostały uchwały o zmianie składu zarządu spółki. Z funkcji odwołane zostały osoby, które także w naszym regionie od lat doskonale kojarzone są z tym właśnie przedsiębiorstwem i różnorodnymi aspektami jego działalności. Z funkcji prezesa zarządu odwołany został Krzysztof Dędek. Były już prezes bywał okresowo także gościem samorządu gminy Panki, na której terenie znajduje się siedziba firmy Maskpol. Podczas takich zwykle corocznych wizyt informował na sesjach o działalności firmy – także w kwestiach wzajemnych relacji firmy i gminy. Można więc uznać, że te relacje były dotąd liczne i na swój sposób pielęgnowane przez obie strony. Funkcje członków zarządu 29 czerwca utracili też Dominik Mirek i Wiesława Czuba. Mirek do poprzedniej kadencji samorządu włącznie był też aktywnym radnym i przewodniczącym rady gminy Panki. Walne zgromadzenie Maskpolu nie tylko odwołało trzy osoby z dotychczasowego zarządu spółki, ale i powołało do tego składu dwie osoby. Zgodnie z komunikatem Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA, w której skład wchodzi Maskpol i kilkadziesiąt innych podmiotów podobnej branży, na funkcję prezesa zarządu powołany został Ładysław Piasecki, a do składu zarządu wszedł Marek Pasek-Paszkowski. Jak informuje PGZ, zmiany w składzie zarządu Maskpolu wynikają z potrzeby integracji tej spółki z Grupą Kapitałową PGZ, a także z nowych wyzwań gospodarczych związanych z realizacją zamówień dla Sił Zbrojnych RP. Jednocześnie warto nadmienić, że o przewidywanych i prawdopodobnych zmianach w kierownictwie Maskpolu wspominano już co najmniej od zeszłego roku.

Na marginesie dodajmy, że z innego komunikatu PGZ wynika, że zarząd spółki podjął decyzję o przeprowadzeniu szczegółowego audytu w spółkach wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGZ (Maskpol jest w składzie PGZ SA). Audyt obejmie swym zakresem zakupy produktów i usług, a także pozostałe obszary prowadzonej działalności. Ma to związek z zatrzymaniem przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego dwóch pracowników spółki PITRadwar SA, również będącej w składzie PGZ. Doprecyzujmy jednak, że w tym kontekście nie pojawia się nazwa Maskpolu, a audyt dotyczyć ma ogólnie rzecz biorąc spółek w składzie Grupy Kapitałowej PGZ. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konieczki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Konieczki

Ostatnie dni na podpięcie do kanalizacji

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Straty na grube miliony. Były szef Maskpolu oskarżony

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2022

„Niech MOC języków będzie z nami”

Jarosław Jędrysiak5 kwietnia 2022

Od razu dwa etapy kanalizacji

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2022

Wywalili zarząd Maskpolu

Jarosław Jędrysiak3 października 2018

Najlepsi strzelcy powiatu

Redakcja20 kwietnia 2016