Powiat

Burza oszczędziła powiat

Wał szkwałowy zwany też chmurą szelfową formuje się na przedzie i u podstawy dużych chmur burzowych. To zjawisko tyleż majestatycznie piękne, ile budzące grozę, bo zwykle poprzedzające nadejście silnej burzy (zdjęcie z gminy Lipie). BARTOSZ ZYMŁA
Burza oszczędziła powiat

ŻYWIOŁ. Rozległa burza z silnymi opadami zahaczyła w poniedziałek o nasz powiat, ale większych szkód narobiła tylko po sąsiedzku

W poniedziałek media społecznościowe wypełniły zdjęcia tyleż majestatycznych, co groźnie wyglądających chmur burzowych nad różnymi miejscowościami naszego powiatu. Szczególne wrażenie robił na wielu nisko snujący się nad ziemią wał chmury szelfowej, który tworzy się czasem w czołowej części nacierającej silnej burzy. Obawy o to, czy burza nie narobi u nas szkód, wydawały się zupełnie zasadne. Tym razem mieliśmy jednak szczęście. My – bo sąsiedzi z innych powiatów już nie za bardzo.

– Ta burza narobiła dużych szkód w sąsiednim powiecie lublinieckim, a także w powiecie częstochowskim.

Na terenie naszego powiatu szczęśliwie dla mieszkańców nie odnotowaliśmy lawinowego wzrostu sytuacji wymagających interwencji i niesienia pomocy, co się przy podobnych burzach może zdarzyć. Tym razem najgroźniejsza burza nas ominęła – odpowiada na nasze pytanie o interwencje poburzowe brygadier Robert Ladra z Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

W powiecie lublinieckim straż przez wiele godzin usuwała skutki nawałnic, a kilkuset odbiorców do momentu usunięcia uszkodzeń sieci musiało sobie radzić bez prądu. My mieliśmy tym razem więcej szczęścia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024